Powszechnie przyjęło się przekonanie, że cena jacuzzi – zwłaszcza w wariancie dostępnym do instalacji w domu lub przydomowym ogrodzie – jest tak wysoka, że przysłowiowy Kowalski o instalacji urządzenia w swoim domu może tylko pomarzyć. Tymczasem koszt zakupu najprostszego jacuzzi – wanny SPA lub ogrodowego minibasenu z dyszami wodnymi – to inwestycja o wartości kilku tysięcy złotych. Oczywiście w ofercie producentów jacuzzi znajdziemy także urządzenia o wiele droższe. W przypadku jacuzzi cena zależy przecież od indywidualnych cech urządzenia, takich jak: jego rozmiar, sposób montażu czy zakres dostępnych funkcjonalności oraz elektroniczny system sterowania urządzeniem. Najbardziej wyszukane „wanny” mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Skoro już wiemy, że cena relaksu w jacuzzi nie jest aż tak wysoka, jak się powszechnie uważa, ale faktycznie nie jednego może przyprawić o zawrót głowy, spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto inwestować w drogie urządzenia. Być może nasz domowy relaks wcale nie musi kosztować fortuny, a „przymiarka” do zakupu i instalacji drogiej „wanny” zwyczajnie nas odstrasza, i to zupełnie niepotrzebnie?

Cena a nasze rzeczywiste potrzeby

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w przypadku jacuzzi cena jest uzależniona od indywidualnych cech urządzenia. Te z kolei są w pełni zależne od naszych potrzeb oraz oczekiwań względem domowego jacuzzi. Jeśli wystarczy nam relaks w bąbelkach, inwestycję w jacuzzi możemy zamknąć „lżejsi” zaledwie o kilka tysięcy złotych. Z drugiej jednak strony, jeśli już decydujemy się na poniesienie wszystkich kosztów związanych z instalacją urządzenia, może warto nieco dopłacić i wybrać coś z wyższej półki? W warunkach domowych – w szczególności w przypadku przestrzeni otwartych, takich jak tarasy i ogrody – dobrze byłoby mieć jacuzzi wyposażone w grzałkę i termostat. Dzięki tym dwóm urządzeniom zawsze będziemy się mogli cieszyć relaksem w ciepłej wodzie. Oczywiście ze względów ekonomicznych wodę w jacuzzi najlepiej podgrzewać tuż przed planowanym relaksem, przy czym po zakończonym odpoczynku watro skręcić ogrzewanie, ale go nie wyłączać – stałe ogrzewanie wody okazuje się bardziej ekonomiczne niż jej ogrzewanie i wychładzanie. Wynika to oczywiście z energii niezbędnej do wyrównania różnicy temperatur pomiędzy temperaturą zadaną, a obecną temperaturą wody w jacuzzi.

cena jacuzzi do relaksu

Urządzenie z koloroterapią

Inną funkcją, w jakie wyposaża się dzisiaj coraz więcej minibasenów oraz wanien SPA jest kolorowe podświetlenie LEDowe. Świecące stale na zadany kolor lub zmieniające się lampki mają za zadanie tworzyć warunki do relaksu. Bajer ten doskonale sprawdza się w ośrodkach komercyjnych, ale czy naprawdę będziemy z niego korzystać w warunkach domowych? Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na jacuzzi w łazience czy ogrodzie. W przypadku urządzeń ogrodowych istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że podświetlenie będzie użytkowane, szczególnie podczas wieczornych seansów SPA. Z drugiej jednak strony, nawet w przypadku urządzeń zewnętrznych kwestie oświetlenia jacuzzi można rozwiązać inaczej, nierzadko o wiele taniej niż proponują producenci urządzeń z wbudowanym oświetleniem LED – wszystko zależy oczywiście od naszych upodobań, a także budżetu, jakim dysponujemy.

Cena a rozmiar urządzenia

Oczywiście rozmiar wybranego przez nas urządzenia nie pozostaje bez wpływu na jego cenę. Im większe będziemy chcieli zainstalować jacuzzi, tym więcej będziemy musieli za nie zapłacić. Jeśli więc nie planujemy szalonych imprez w minibasenie z hydromasażem, powinniśmy poważnie zastanowić się nad jego rozmiarem. W warunkach domowych całkowicie wystarczające okazują się urządzenia dwu- i czteroosobowe. Oczywiście wybór jest znacznie szerszy, i zaczyna się od minibasenów dla jednej osoby, a kończy na jacuzzi przeznaczonych dla większej grupy osób. Biorąc pod uwagę różnice w cenie urządzeń w zależności od ich wielkości, warto naprawdę poważnie przemyśleć, jaki rozmiar urządzenia będzie dla nas najoptymalniejszy – nie ma sensu przepłacać, choć czasami warto dopłacić, żeby cieszyć się większym komfortem użytkowania.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.