Indeks jednej z trzech uczelni w Polsce, wyjazd od Brukseli oraz spotkanie z europosłami – oto wyróżnienia, które trafiły w ręce Klaudii Kaszycy, uczennicy II LO, laureatki II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy O Polskim I Europejskim Rynku Pracy. Licealistka z Chrzanowa zajęła w niej drugie miejsce. 
 
Finał olimpiady odbył się 7 grudnia 2012 roku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania 
w Białymstoku. Wzięły w nim udział cztery licealistki z klasy Ia: – Karolina Sęk, Paula Pająk,  Kamila Wierzbic i Klaudia Kaszyca. Tej ostatniej powiodło się najlepiej. Klaudia Kaszyca zajęła bowiem II miejsce w finale. Jedną z nagród był indeks jednej z trzech uczelni, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wyższej Szkoły Zarządzania 
i Administracji w Opolu lub Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.  Wyróżnieniem dla laureatów były także wycieczka do stolicy parlamentu europejskiego oraz spotkanie z europosłami: profesor Danutą Hübner oraz Krzysztofem Liskiem. 
 
- Zakwalifikowanie się do finału i znalezienia wśród 100 finalistów z całej Polski to dla moich uczennic i dla naszej szkoły wielki sukces – cieszy się Mirosława Sojka, opiekunka dziewcząt i nauczycielka przedsiębiorczości w II LO. – Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim dziewczynom, które wzięły udział w konkursie. Klaudii zaś życzę wielu sukcesów – dodaje nauczycielka.
 
Fot. M. Sojka
 
Komentarze   
0 #1 FABLOK 2013-01-04 18:30
No brawo!!!
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.