W dniu 29 kwietnia 20010 zostanie otwarte Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, które mieścić się będzie w Wygiełzowie, przy ul. Lipowieckiej 3.

Powstanie PCIT jest wynikiem przyjętej Strategii Rozwoju Powiatu Chrzanowskiego na lata 2006 - 2015, która zakłada między innymi rozwój turystyki weekendowej na terenie powiatu, jak również powstanie Punktu Informacji Turystycznej.

Głównym zadaniem centrum jest gromadzenie, przetwarzanie i przesyłanie informacji na temat walorów turystycznych, oferty turystycznej, wydarzeń, imprez w powiecie oraz oferty kulturalnej. Dzięki temu po raz pierwszy w naszym powiecie powstanie kompleksowa i stale aktualizowana baza turystyczna.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie największej atrakcji turystycznej powiatu jaką jest Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie.

Kontakt do PCIT
PL - 32 -551 Wygiełzów, ulica Lipowiecka 3, tel/fax + 48 32 210 93 13,

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
www.visit.powiat-chrzanowski.pl


Źródło: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, www.powiat-chrzanowski.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.