Czat, kiedyś popularny jako IRC - umożliwia bezpośrednią komunikację tekstową na żywo między zalogowanymi użytkownikami zarówno na kanale głównym (rozmowa wspólna) jak i pomiędzy dwoma osobami (rozmowa prywatna).

Pod adresem http://chrzanowski24.pl/czat został uruchomiony na stałe Czat dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Czat ma służyć bepośredniej wymianie zdań na żywo pomiędzy użytkownikami. Mogą w nim być omawiane aktualne tematy, przekazywane ważne informacje jak również rozmowy zupełnie nie dotyczące tematyki powiatu.

 

Zachęcamy do korzystania z Czata. Warto mieć uruchomione okienko czata w osobnym oknie. Specyfika dyskusji na czatach nie polega na ciągłych rozmowach - nie raz zdarza się kilka godzin zupełnej ciszy, by po pojawieniu się kolejnych użytkowników i rozpoczęciu dyskusji rozmawiać godzinami na dany temat.

 

Osoba zarejestrowana i zalogowana w Chrzanowski24 po kliknięciu w ten link zostanie przeniesiona na czat pod swoim nickiem z serwisu (w przypadku kiedy będzie on zajęty program przypisze domyślny login gość_numer). Osoba nie zarejestrowana wystąpi jako gość+numerek. By rozmawiać prywatnie z wybranym użytkownikiem wystarczy kliknąć jego login dwa razy - otworzy się osobne okienko.

 

Kilka prostych zasad:

- po dołączeniu do czata warto się przywitać z pozostałymi

- odpowiadając na kanale głównym danej osobie powinno się wymienić jej nick by miała pewność, że zdanie jest kierowane do niej

- staramy się zachować zasady Netykiety

- nie piszemy w sprawach administracyjnych do admina publicznie ;)

- nie ponaglamy do odpowiedzi, ktoś może być zajęty i nie czytać na bieżąco wszystkich wypowiedzi, wystarczy poczekać nie wylogowując się

- jeżeli jesteśmy cały czas "na komputerze" okienko czata mamy włączone w tle by wiedzieć co się dzieje

- swój nick zmieniamy komendą /nick NowyNick

 

Naszego czata oparliśmy o IRC, czyli jest możliwe połączenie za pomocą innych programów typu mIRC, Pidgin itp, dane do połączenia dla osób bardziej zaawansowanych:

serwer: chrzanowski24.pl

kanał: #chrzanowski24.pl

port: 50878

 

Czat bezpośrednio z pomiomu naszej strony: http://chrzanowski24.pl/czat