Od przeszło roku mieszkańcy osiedla Północ-Tysiąclecia w Chrzanowie zastanawiają się co powstanie na placu przy ul. Kubusia Puchatka.

W zeszłym roku we wspomnianym miejscu znajdował się budynek Centrum Usług Socjalnych. Korzystało z niego bardzo dużo osób, głównie starszych. Inspektor budowlany stwierdził jednak, że obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym. Ponieważ koszty jego remontu były wysokie zdecydowano się na rozbiórkę, a sam CUS przeniesiono. Na wspomnianej działce miało powstać boisko z rządowego programu Orlik. Inwestycja nie doszła jednak do skutku w związku z protestami kilku mieszkańców bloku przy ul. Mieszka I argumentującymi, iż rozwrzeszczane dzieciaki będą hałasować im pod oknami. Z kolei zaś Burmistrzowi nie spodobała się propozycja mieszkańców zagospodarowania terenu pod park. Nieruchomość, której właścicielem jest gmina o powierzchni blisko 0,6 hektara położona w centrum największego osiedla w Chrzanowie została ujęta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod handel i usługi. Konkretniej rzecz ujmując może na niej powstać: kręgielnia, warsztat samochodowy, lub jak dawniej przedszkole. Może także pojawić się co najbardziej prawdopodobne sklep wielko-powierzchniowy. Całą sytuacją rozgoryczeni są handlujący zajmujący kompleks PSM przy ul. Mieszka I. W jednym z tamtejszych sklepów znajduje się lista na której każdy może podpisać się pod protestem przeciwko sprzedaży działki pod super market. Według części mieszkańców gęsto zabudowane blokami osiedle Północ nie powinno dopuszczać wielko-powierzchniowej betonowej konstrukcji w swojej zabudowie. Wcześniej protestujący przeciwko budowie Orlika mieszkańcy bloków Mieszka I uważają, że wybudowanie w tym miejscu takiego dużego obiektu doprowadzi do tego, że kilka metrów od okiem będą mieli ścianę marketu lub przyległy do niego parking, hałas i spaliny. Są także mieszkańcy którzy uważają iż będą mieli lepszy wybór towarów i niższą cenę przede wszystkim, twierdzą także że na każdym osiedlu w Chrzanowie są markety więc dlaczego Północ ma być poszkodowana?
Gmina Chrzanów wystawiła działkę przy Kubusia Puchatka na sprzedaż, jej cena wywoławcza wynosi 3 mln 250 tys. zł. Przetarg odbędzie się 28 października 2010r. o godzinie 11:00.

Nad sprawą działki na os. Północ zastanawiają się także nasi forumowiecze, zapraszam do dyskusji: 
http://chrzanowski24.pl/index.php?option=com_kunena&Itemid=61&func=view&catid=11&id=1347&limit=15&limitstart=30

http://elmarco.pl/cms/spaw_images/siteimages1/biedronka.jpg
Foto: Czy na os. Północ w Chrzanowie powstanie kolejny super market?

Zdjęcie oraz mapka terenu:
http://www.chrzanow.pl/index.php?id=4726
http://www.chrzanow.pl/index.php?id=4725