Determinacja wójta Babic, Radosława Warzechy popłacała. Kwota 450 tysięcy złotych, którą żądało ZKKM za organizację komunikacji autobusowej i połączeń z Chrzanowem była dla wójta nie do przyjęcia. Ostatecznie ZKKM zgodził się na kwotę 264 tysięcy rocznie. To także było za dużo.

- Wiem, że da się zorganizować komunikację za mniej niż 200 tysięcy złotych rocznie - mówił początkiem grudnia wójt Babic. Radni poszli za jego głosem i na grudniowej sesji wypowiedzieli umowę ZKKM.

Z pomocą przyszedł powiat chrzanowski. - W trybie nadzwyczajnym, ale zgodnym z obowiązującymi przepisami zapewniliśmy transport na linii Chrzanów - Zagórze - Chrzanów - mówi Adam Potocki, starosta powiatu chrzanowskiego.

W bardzo krótkim czasie udało się znaleźć nowego przewoźnika. Transport od nowego roku zapewnia firma "Transport Pasażerski" z Kwaczały należąca do Piotra Kulawika. Wszystko ma być praktycznie "po staremu", poza tym, że gmina zaoszczędzi. I to sporo. Babice bowiem przeznaczą na utrzymanie linii tylko 60 tysięcy złotych, starostwo ma zapewniać kwestię organizacyjną. - Chcemy udowodnić, że dzięki relatywnie niedużym środkom można reazliować połączenia na dotychczasowych zasadach - chwali się Adam Potocki. Już snuje plany, by połączenie przedłużyć do Alwerni.

Cena normalnego biletu wynosi 2,5 zł, dzieci i młodzież szkolna zapłaci 50 groszy mniej, dla emerytów nie ma przewidzianej zniżki. Linia 38 kursująca przez Chrzanów, Zagórze i Libiąż będzie kursowała na dotychczasowych zasadach z wyłączeniem kursu o godz. 17:15 w dni robocze i o godz 13:15 w soboty.

Komentarze   
0 #1 Gadżet 2012-01-04 15:54
Może niech spróbują się dogadać z Urzędem Marszałkowskim na dopłaty do przejazdów ustawowych ulgowych.

http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/root_UM/podmiotowe/Zarzad/Uchwaly/2011/12878.htm

Takie umowy mają niektóre firmy "busowe" w naszym mieście - jednak po mimo dopłat studenci nie mają należnej im zniżki :-)
Cytować
0 #2 Gru 2012-10-27 19:25
Busy w stronę chrzanowa są przeładowane, czasami nawet się nie zatrzymują stwarza to problem
dla pracujących i uczniów. Babice - Chrzanów kurs ZKKM było by najlepszym rozwiązaniem.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.