Do dyspozycji mamy coraz więcej alternatywnych źródeł finansowania naszych potrzeb przy pomocy funduszy pozyskanych z banków. Klient ma szansę wybierać spośród wielu różnych produktów kredytowych, a jeden z nich stanowi pożyczka pod zastaw nieruchomości, która stanowi swoiste połączenie kredytu mieszkaniowego z klasyczną pożyczką gotówkową.

Czym charakteryzuje się pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości nie jest zbyt popularnym produktem bankowym. Statystycznie tylko co 20 Polak słyszał o takiej formie wsparcia finansowego. Co ją odróżnia od zwykłego kredytu hipotecznego? Pożyczka pod zastaw nieruchomości przede wszystkim cechuje się tym, że bank nie określa w jej przypadku celu finansowania, co niestety ma miejsce w wypadku kredytu hipotecznego.

Mimo tejże różnicy, ma ona dużo wspólnego z kredytem na mieszkanie. Po pierwsze, osoba wnioskująca jest zobowiązana do zastawienia swojej nieruchomości. Będzie ona pełniła funkcję zabezpieczenia w wypadku trudności ze spłaceniem zaciągniętego zobowiązania. Co bardzo ważne, formalności z tymże związane wydłużą czas oczekiwania na gotówkę.

W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości wymagane będzie wypełnienie wniosku podobnego do wniosku o kredyt hipoteczny. W tymże dokumencie kredytobiorca musi bardzo dokładnie określić swoje zobowiązania finansowe, zaczynając od sumy na utrzymanie domu, czy też samochodu, kończąc na wszelakich pożyczkach i kredytach. Samo zastawienie nieruchomości będzie dla osoby wnioskującej dość ryzykowne i problematyczne. W wypadku niewypłacalności bank stanie się właścicielem zastawionego lokalu - jest to największa wada tegoż produktu bankowego. Jaka nieruchomość może stać się zabezpieczeniem takiej pożyczki? Banki zaakceptują kilka opcji w tym wypadku - działkę gruntu, dom jednorodzinny, czy też mieszkanie.

Pożyczka gotówkowa, a pożyczka pod zastaw nieruchomości

Największą zaletą pożyczek pod zastaw nieruchomości jest ich dość niska cena, którą można porównać do kosztów kredytu hipotecznego. Kredyt gotówkowy ma oprocentowanie na poziomie kilkunastu procent, zaś pożyczka pod zastaw nieruchomości ma oprocentowanie na poziomie 5 procent, co wynika z faktu solidnego zabezpieczenia. Różnica zatem będzie ogromna. Pożyczka pod zastaw nieruchomości dedykowana jest osobom, które potrzebują sporego zastrzyku gotówki, a przy tym posiadają nieruchomość, a także chcą obniżyć koszty finansowania do niezbędnego minimum. Obecnie pożyczkę pod zastaw nieruchomości oferuje około siedemdziesiąt procent banków. Tak samo jak w przypadku kredytu hipotecznego, kredytobiorca spłacając zobowiązanie ma prawo wybrać raty malejące, albo równe raty.

Raty malejące są korzystniejsze, gdyż odsetki nalicza się od pozostałego kapitału do spłacenia na dzień zapadalności konkretnej raty. Tego rodzaju pożyczki pod zastaw nieruchomości są korzystną alternatywą dla standardowych pożyczek gotówkowych dla tych, którzy potrzebują dużych kwot pieniężnych na cel niezwiązany z zakupieniem nieruchomości.

Informacje dodatkowe

Sprawdź pożyczki pod zastaw nieruchomości - wejdź na stronę https://pozyczpodzastaw.pl/ i dowiedz się więcej

Wady i zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

Komentarze   
0 #1 kryniczanka 2019-05-05 12:30
nieruchomości komercyjne to na pewno dochodowy interes, ale tu ciężko bez wkładu własnego. nawet jakbyśmy się pokusili na pożyczkę pod zastaw (sprawdzałem oferty niektórych firm, np. financial home - warunki nomen omen dość korzystne) to wciąż byłoby to trudne.
Cytować
0 #2 Michał 2019-05-17 22:57
To prawda, że w kwestii samych inwestycji budowlanych znakomicie sprawdzają się pożyczki pod zastaw - jasne, ze względu na bezpieczeństwo takiego zadłużenia. Ale firmę raczej należy wybrać ostrożnie.
Cytować
0 #3 Piblok 2019-08-25 18:26
Najlepiej znaleźć odpowiednią firmę pozabankową, która nam takiego większego kredytu pod nieruchomość udzieli. Wiele dobrego na mieście można zasłyszeć nt. firmy Financial Home - nie są ponoć najtańsi, ale jak najbardziej nie są lichwiarzami, a co więcej bardzo godni zaufania i elastyczni wobec oczekiwań klienta. Dla mnie to są rzeczy, które poniekąd już ważą o firmie.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.