W jaki sposób uda się nam wybrać najlepszy telefon konferencyjny? Polcyom oraz szereg innych marek

To oczywiste, że każde pomieszczenie firmowe o konferencyjnym charakterze, musi posiadać też pewien sprzęt. Są to nie tylko znane wszystkim clipboardy, interaktywne tablice, czy też projektory do wyświetlania prezentacji. Nie może zabraknąć również telefonów konferencyjnych wysokiej jakości. Co zatem będzie najważniejsze, podczas wyboru takiego urządzenia do własnej firmy?
Na rynku, reklamuje się wiele marek, które produkują sprzęty tego rodzaju, a to chociażby Polycom. Sporo warunkuje natomiast, jak liczne grupy projektowe będą się łączyć ze sobą. Część modeli dedykowane są do mniej licznych zespołów, aczkolwiek są też takie, które sprawdzą się w przypadku nawet kilkudziesięciu uczestników.
Zasięg i jego wpływ na wybór sprzętu
Na samym początku, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju mikrofony posiada urządzenie. Jeśli mowa o małych salach, zasięg w graniach 2-4 metrów będzie wystarczający, a szczególnie, ze prawdopodobnie będziemy tu spotykać się mniejszym gronie.
Jeśli jednak spotkania, które organizujemy liczą sobie naprawdę wiele uczestników, opłaca się rozejrzeć za takim modelem telefonu konferencyjnego, który ma zainstalowane mikrofony o dużym zasięgu, a na pewno nie mniejszym niż 6 metrów. Spora część urządzeń pozwala na to, aby wykorzystywany był nie tylko ten wbudowany mikrofon, ale też by podłączyć do niego dodatkowe za pomocą przewodu. Takie udogodnienia oferują m.in. telefony konferencyjne marki Polycom. To wyście idealne szczególnie wtedy, gdy zależy nam na pewności, że każdy uczestnik spotkania będzie dobrze słyszalny.
W kwestii redukcji szumów
Mowa tu o parametrze, który zalicza się do najważniejszych i na pewno nie można go pominąć. Każdy dobry producent od dawna wykorzystuje w swoich produktach technologie, dzięki którym możliwe jest pozbycie się niechcianych odgłosów z otoczenia. Polycom wykorzystuje w swoich sprzętach technologię o nazwie NoiseBlock, która pozwala na wręcz doskonałe wygłuszenie pomieszczenia.
Decydując się na wpięcie dodatkowych mikrofonów, będzie to jeszcze bardziej istotne. Techniczne parametry wskazują często to, w jaki sposób możliwe będzie podłączenie telefonu konferencyjnego. Najpopularniejsze będzie podłączenie do telefonu GSM, sieci SIP, do komputera, ale też Bluetooth oraz analogowo. Metoda łączności zwykle uwarunkowana jest tym, z jaką infrastrukturą mamy do czynienia w swym biurze. Jeśli nie mamy gwarancji, jaki połączenie będzie w naszym przypadku użytkowane najczęściej, opłaca się wybrać taki model, który jest pod tym kątem uniwersalny, czyli posiada różne gniazda, a dodatkowo możliwość podłączenia do sieci.
Co jeszcze warunkuje wybór danego modelu telefonu konferencyjnego?
Okazuje się, że nie tylko typowo techniczne aspekty są ważne podczas wyboru telefonu konferencyjnego. Jako, że telefon będzie wykorzystywany przez wiele osób z firmy, konieczne jest, aby było to intuicyjne urządzenie i z dość prostą obsługą. Menu takiego telefonu powinno być zatem jasne, zrozumiałe oraz intuicyjne dla każdego, komu tylko przyjdzie z niego korzystać.
To kluczowe w momencie, kiedy w firmie panuje duża rotacja pracowników, bądź gdy jedna sala wykorzystywana jest przez różne zespoły projektowe. Nie ma potrzeby, aby nasz cenny czas był marnotrawiony na to, aby za każdym razem uczyć się nowego systemu konferencyjnego. Każde urządzenie od renomowanego producenta ma ustalone zasady obsługi, a wszystko po to by, w krótkim czasie możliwe było wykonywanie połączeń.
Mniej oczywistym aspektem, który również ma spore znaczenie jest design sprzętu, jednak sporo osób o tym zapomina. Wyświetlacze różnych modeli mogą być czarno-białe, ale też kolorowe. Mamy tu jednak do czynienia z kwestią, która w głównej mierze powinna być uzależniona od tego, jak prezentuje się nasz budżet na ten cel, a także w jaki sposób została zaaranżowana nasza sala konferencyjna. Kluczem w estetyce jest tutaj, by urządzenie było jego spójnym elementem, a nie czymś co będzie się mocno wyróżniać na jego tle.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski