Woda w zbiorniku jest przydatna do kąpieli. Potwierdziły to ostatnie badania.

chechło kąpielisko

Strzeżone kąpielisko na zalewie Chechło w Trzebini

15 lipca wprowadzono zakaz kąpieli po tym, jak wykryto w wodzie bakterie Coli. Zlecono więc kolejne badania. Wyniki są dobre.

Przypominamy, że z wynikami badań próbek wody z kąpielisk na bieżąco można się zapoznać w serwisie kąpielowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To ogólnodostępny portal informacyjny, prezentujący wykaz wszystkich kąpielisk w kraju, wyznaczonych uchwałami rad gmin czy miast.

Wystarczy wejść na stronę internetową https://sk.gis.gov.pl/ i w polu „szukaj kąpieliska” wpisać nazwę Chechło albo Balaton (lub innego kąpieliska, które nas interesuje) i od razu wyświetlają się wszystkie informacje, dotyczące nie tylko stanu jakości wody, ale również położenia, charakterystyki obiektu, godzin otwarcia czy dodatkowych atrakcji.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.