W środę do wszystkich szkół podstawowych w gminie Trzebinia trafiło łącznie ponad 2 700 pojemników z płynem do dezynfekcji rąk, ufundowanych przez Jarosława Okoczuka, Burmistrza Miasta Trzebini. Docelowo otrzyma je każdy uczeń.

płyn1

Burmistrz przekazuje pojemniki z płynem dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini

W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, burmistrz postanowił podarować uczniom szkół podstawowych płyn do dezynfekcji rąk. W środę buteleczki o pojemności 200 ml z odświeżającym żelem o działaniu antybakteryjnym trafiły do wszystkich placówek, także tych, dla których organem prowadzącym nie jest gmina Trzebinia.

plyn5

Płyn otrzymała również Niepubliczna Szkoła Podstawowa Edison, działająca w Trzebini. Na zdjęciu burmistrz Jarosław Okoczuk i dyrektor placówki Kinga Grzybowska

- Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa, bardzo ważne jest dbanie o higienę, w tym częste mycie rąk i ich dezynfekcja. We wszystkich placówkach są dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni. Postanowiłem jednak każdemu uczniowi wręczyć pojemnik z żalem, który będzie należał tylko do niego. W każdej chwili, nawet podczas lekcji, będzie mógł z niego skorzystać i zdezynfekować ręce – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

plyn4

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini

To żel antybakteryjny na bazie spirytusu kosmetycznego. Zawiera dodatkowo aloes, który pielęgnuje skórę dłoni. Odpowiedzialność za pouczenie dziecka o prawidłowym stosowaniu produktu ponosi opiekun.

plyn2

Burmistrz osobiście dostarczył płyn do SP nr 4 w Trzebini