W gminie przybywa budek lęgowych dla jerzyków – niedużych ptaków, jedzących ogromne ilości komarów. Zdaniem burmistrza Jarosława Okoczuka, to dużo lepsze rozwiązanie, niż opryski przeciwko uciążliwym owadom.

jerzyki3

Strażacy zawieszają budki lęgowe dla jerzyków na budynku UM

- To ekologiczne i korzystne ekonomicznie rozwiązanie – podkreśla.

Na prośbę trzebińskiego samorządu budki zawieszają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach. W ciągu paru dni zawiesili je m.in. na budynku Urzędu Miasta w Trzebini, Szkole Podstawowej nr 3 na osiedlu Trzebionka, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młoszowej, Domu Kultury w Psarach czy Domu Kultury w Karniowicach. Kolejne pojawią się także w Dulowej, Myślachowicach czy osiedlu Widokowe.

W sumie zamontują czterdzieści budek. Docelowo będzie ich znacznie więcej. Kolejne sto budek wykonają dla gminy osadzeni w Zakładzie Karnym w Trzebini.

jerzyki5 copy

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.