Mieszkasz w Małopolsce? Wspólnie z grupą znajomych masz interesujący pomysł na działanie w Waszej społeczności, ale nie macie pieniędzy, żeby go zrealizować? A może dopiero założyliście swoją organizację i nie wiecie, skąd wziąć środki na szkolenie dla wolontariuszy, którzy będą wspierać Waszą działalność? Odpowiedzią na te potrzeby może stać się Program Grantowy MAŁOPOLSKA LOKALNIE, którego partnerem jest Województwo Małopolskie.

grafika małopolska lokalnie
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowe KLUCZE przygotowała dla mieszkańców i młodych organizacji pozarządowych z terenu Małopolski konkurs grantowy z dofinansowaniem do 6000 zł, podzielony na dwie ścieżki wsparcia:

  • projekty społeczne, jeśli jesteście młodą organizacją pozarządową lub grupą nieformalną
  • projekty rozwojowe dla młodych organizacji pozarządowych

Nabór projektów trwa do 28 lipca br.

- Stawiamy na ciekawe pomysły i edukację. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wypracowały formułę, w której fundusze zdobędą najlepsze pomysły, a nie najlepiej napisane wnioski. Jak co roku, będziemy koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji. Ważnym elementem będzie także promocja działań lokalnych społeczników – mówi Agnieszka Węgrzyn, specjalistka ds. promocji Małopolska Lokalnie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.malopolskalokalnie.pl/ oraz uzyskać na spotkaniach informacyjnych, których terminy są podane na stronie internetowej i profilu na FB.

(UMWM Kraków)