Włosy to dla każdego mężczyzny jego atrybut, który korzystnie wpływa na wygląd. Gęsta czupryna to nie tylko marzenie kobiet, ale również mężczyzn, ponieważ oni także pragną wyglądać męsko, witalnie i młodo. Jednak okazuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku od 25 do 45 lat ma problem z nadmiernie wypadającymi włosami. Łysina dotyczy najczęściej panów, a przyczyn tego jest wiele. Od zaburzeń hormonalnych, przez niezdrowy tryb życia, aż po poważne schorzenia, które są zagrożeniem dla życia. Eksperci twierdzą, że łysienie to jednak nie koniec marzeń o pięknej i bujnej czuprynie. Wystarczy tylko szybko zareagować i zastosować metody, które przyczynią się do odrastania włosów - przeczytaj porady ekspertów z https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/.

 

O wypadaniu włosów

Wypadanie włosów w nadmiernych ilościach może być skutkiem złej diety. Przyczynić się do tego może również długotrwały i silny stres, czy przemęczenie. Choroby gorączkowe także przyczyniają się do osłabienia mieszków. Jest wiele przyczyn łysienia, a należą do nich na przykład działanie i reakcja włosów na chemioterapię lub leki o działaniu przeciwzakrzepowym. Jednak przyczyną wypadania włosów, która dotyczy największej liczby mężczyzn, jest łysienie androgenowe. Jest to łysienie, które dotyczy niemal 60 procent mężczyzn w wieku powyżej 50 roku życia. Ten typ łysienia nie często pojawia się u osób młodszych, a najczęściej występuje on rodzinnie, ponieważ predyspozycje do tej przypadłości są przekazywane genetycznie. U wielu mężczyzn stopniowe wypadanie włosów w pewnym wieku jest naturalne, ale duże znaczenie mają tutaj hormony. Pochodna testosteronu sprawia, że mieszki włosów zaczynają zmniejszać swoją aktywność, co doprowadza do produkcji słabych i cienkich włosów, które szybciej wypadają. W końcu zaczynają one produkować mały meszek, który pojawia się na głowie u niemowląt. Trzeba wiedzieć, że na zdrowej głowie każdego człowieka około 10 procent włosów znajduje się w stanie spoczynku, a dziennie wypada nawet do 100 włosów. I jest to naturalna reakcja. Włosy rosną około 1 centymetra na miesiąc i nie przestają się wydłużać przez 6 lat. Jednak jeśli skrócimy nieco czas wzrostu włosa, a wydłużymy czas spoczynku, to istnieje szansa na zminimalizowanie łysienia. To jak wypadają włosy i dlaczego tak jest, zależy od wielu czynników. Nie u wszystkich mężczyzn przyczyną łysienia, jest nadprodukcja pochodnej testosteronu. Przyczyną może być łupież, łojotokowe zapalenie skóry, czy też nieprawidłowa dieta. Jak wiadomo, łatwiej jest czemuś zapobiegać, a nie zwalczać. Tak, więc jeśli obawiasz się łysienia, to warto zminimalizować jego przyczyny. Konieczne jest więc walczenie z łupieżem, czy innymi schorzeniami skóry głowy, jeśli tylko się pojawią. Dieta bogata w składniki odżywcze, które wzmacniają włosy, również zmniejsza ryzyko nadmiernego wypadania włosów.

 

Jak wypadają włosy – etapy

Na początku zaczynają tworzyć się zakola, czyli inaczej zwane zatoki. To niewielkie ubytki w owłosieniu, które pojawiają się w okolicach czoła oraz skroni, czyli w przednich częściach głowy. Następnie przednia strona włosów zaczyna się zmniejszać, a linia owłosienia zaczyna się podnosić, przez co tworzy się wysokie czoło. To jest jedno z tradycyjnych objawów łysienia, które pojawia się niemal u każdego mężczyzny, który ma z tym problem. To najlepszy czas na rozpoczęcie działań, które mogą zahamować łysienie. Jeśli jednak tak się nie stanie, to włosy, które nie są odporne na działanie pochodnej testosteronu, zaczynają się przerzedzać, aż na środkowej części głowy i koronie, zaczynają powstawać puste miejsca. W niektórych przypadkach łysina dotyka całej głowy. Ostatnie stadium to całkowita łysina

 

Łysienie, a geny

Niestety u wielu mężczyzn przyczyną łysienia są geny. Ta predyspozycja jest odziedziczona nie tylko po ojcu, ale również matce. Łysienie genetyczne pojawia się u 2/3 przypadków. Takie łysienie zaczyna się objawiać już u osób mających 16-18 lat. Jednak zmiany najszybciej widoczne i postępujące pojawiają się u mężczyzn mających 40-50 lat. Jeśli pojawia się u ciebie łysina rodzinna, to koniecznie udaj się z tym problemem do lekarza. Nie daj sobie wmówić, że z tym problemem nic nie da się zrobić. Łysienie da się zahamować, nawet jeśli jest ono dziedziczone genetycznie.

(Sprawdź naszą recenzję - https://byc-zdrowym.pl/snoran-plus-recenzja-suplementu-na-chrapanie/)

 

Łojotok i łupież, a łysienie

U wielu mężczyzn podczas łysienia pojawia się łojotok, czyli zwiększa się aktywność gruczołów łojowych. Przyczyną tego są zaburzenia hormonalne, a w szczególności zwiększona aktywność pochodnej testosteronu. Łupież, czy też łojotok może przyczynić się do wypadania włosów. Tak, więc jeśli zauważysz u siebie takie dolegliwości, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty. To pierwsze objawy łysiny, a także czynniki, które do niej prowadzą. Im wcześniej zostaną one zwalczone, tym lepiej, ponieważ dzięki temu zmniejszy się ryzyko osłabienia mieszków włosów, a także nadmiernego wypadania włosów.

Dobrym sposobem jest również stosowanie szamponów i odżywek do włosów. Jednak najlepiej korzystać z kosmetyków, które znaleźć można w aptekach. Mają one skuteczne działanie i mogą przyczynić się do odbudowy i wzmocnienia mieszków włosów.

Więcej porad  na https://byc-zdrowym.pl/.

Komentarze   
-1 #1 agata 2019-03-08 20:55
Mój partner zaczął mieć łyse zakola i popadł przez to w wielkie kompleksy. Dał się jednak namówić na wcieranie w skalp wcierki kaminomoto i włosy zaczęły powoli odrastać.
Cytować
-1 #2 Inga 2019-03-15 20:52
Mi włosy leciały garściami, szczerze to już nie wiedziałam co mam ze sobą robić, a przetestowałam różne witaminy, maseczki do włosów i szampony i nic nie dawało rezultatu. W końcu zdecydowałam się na zabieg, który przeprowadziłam w klinice. Moim zdaniem dla efektów na prawdę warto i żałuję, że tak długo podejmowałam decyzje. Oczywiście decydując się na zabieg należy pamiętać, że efekt wymaga czasu co oczywiście jest związane z fazą wzrostu włosa. Więc nie możecie się nastawiać, że tuż po zabiegu nagle pojawią się długie, błyszczące włosy.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.