Stłuczka na wakacjach

Wybraliśmy się całą rodziną nad morze, do trójmiasta, własnym samochodem. Przed nami snuje się wizja spokojnych, pełnych relaksu wakacji, na horyzoncie wstaje słońce, ponieważ jechaliśmy całą noc. Nagle, zupełnie niespodziewanie, na prawie pustej drodze, nieodpowiedzialny kierowca zajechał nam drogę wymuszając pierwszeństwo. Co robimy? Sięgamy po telefon, wpisujemy "prawnik trójmiasto" i szukamy pomocnej dłoni w tej stresującej sytuacji.

Dlatego przebywając w wakacje nad morzem dobrze zawczasu posiadać wiedzę na temat działających radców prawnych w tym regionie. Wiedza ta może okazać się nieodzowna w przypadku popadnięcia w kłopoty prawne z daleka od domu. Zgłaszając się do prawnika w Trójmieście możemy liczyć na jego pomoc pod warunkiem, że dokładnie sprecyzujemy nasz problem. Musimy pamiętać kilka ważnych faktów dotyczących zdarzenia, np. stłuczki samochodowej. W większości przypadków wystarczy szczegółowa opowieść klienta dotycząca wydarzenia, ale bardzo pomocna może okazać się dokumentacja fotograficzna, protokół policji, oświadczenie sprawcy i inne dokumenty, które pozwolą rozwiązać sprawę na naszą korzyść. Nie zapominajmy też, że konieczne jest wykonanie kopii dowodów ubezpieczenia AC. Zawsze należy pamiętać, aby mieć z sobą wszystkie wymagane dokumenty, które dotyczą omawianej sprawy. Przyspieszy to proces i pozwoli ograniczyć ilość spotkań ze znawcą prawa do minimum. Ważną kwestią jest też to, że dzięki temu prawnik może natychmiastowo pochylić się nad problemem i zacząć szukać najbardziej optymalnego rozwiązania. Tym bardziej, że podczas stłuczki samochodowej niekiedy nie jest łatwo udowodnić winę po konkretnej stronie. Pomocna może być też dokumentacja dotycząca leczenia lub rachunki związane z poniesionymi kosztami napraw samochodu, mandatu itp. Przebywając na wakacjach są to dodatkowe koszty, ale dzięki temu może unikniemy poważniejszych konsekwencji. Tym bardziej jeśli drugi kierujący będzie dysponował własnymi dowodami, które obciążą winą nas. Może drugi kierujący też okazał się zapobiegliwy i wyszukał w swoim telefonie "prawnicy trójmiasto" i znalazł kogoś kto pozwoli mu wydostać się z tarapatów bez konsekwencji. W przypadku zmasowanego ataku na naszą osobę, najprawdopodobniej niesprawiedliwego, warto pomyśleć o dobrej obronie w sądzie, a do tego celu dobrze użyć słów kluczowych w wyszukiwarce "adwokat trójmiasto".

Kolizja drogowa może mieć też następstwa w postaci przestępstwa jeśli kierujący był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W takim przypadku może grozić nawet więzienie lub w najlepszym przypadku grzywna. Właśnie z tego powodu zawczasu lepiej skontaktować się z adwokatem i to omówić, przyznać się szczerze do tego co wypiliśmy, nie ukrywać niczego w tej sytuacji. Bo to właśnie adwokat może okazać się naszym jedynym przyjacielem w takiej sytuacji. Może dzięki niemu unikniemy najgorszego scenariusza jakim jest przebywanie za kratami, z dala od rodziny. To mogłyby być najgorsze wakacje w życiu. Jeśli wydaje ci się, że taka sytuacja cię raczej nie spotka, bo zawsze jeździsz odpowiedzialnie i nie zaglądasz do kieliszka, to w okresie wakacyjnym możesz bardziej chętniej skorzystać z oferty kurortu wypoczynkowego, który zaproponuje ci mały drink. Już mała szklaneczka drinku zawiera aż 12,5 grama alkoholu. Rozkojarzenie i rozleniwienie się może doprowadzić do sytuacji w której już całkiem zapomnimy ile tak naprawdę wypiliśmy, szczególnie jeśli nawet nie mamy ze sobą przenośnego alkomatu. To jeden mały krok w kierunku sytuacji opisanej powyżej, a już szczególnie jeśli podróż z drugiego końca Polski trwała całą noc.

Komentarze   
0 #1 JULEK 2019-07-29 16:28
Wakacje nie są od biegania po prawnikach : ) Ja osobiście korzystam z usług Funduszu odszkodowań komunikacyjnych , czyli po prostu odsprzedaje szkodę, nie dość że całą papierologie biorą na siebie, to jeszcze płacą z góry i więcej niż ubezpieczyciel.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.