Profesjonalna pęseta — dokładność, precyzja i bezpieczeństwo

3 min czytania

Pęseta do rzęs jest jednym z najczęściej używanych akcesoriów kosmetycznych przez stylistki rzęs. Niezależnie od tego, czy profesjonalnie zajmujemy się pielęgnacją rzęs, czy też robimy to tylko dla siebie w naszym zaciszu domowym, warto pamiętać, aby zakupić pęsetę najlepszej jakości. Jak wybrać dobrej jakości pęsetę?

Materiał, z jakiego wykonana jest pęseta jest bardzo ważny

Przy zakupie pęsety do rzęs powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została ona wykonana. Profesjonalna pęseta do rzęs powinna być zrobiona ze stali nierdzewnej oraz co bardzo ważne powinna cechować się wysoką odpornością na wodę. Jest to bardzo ważna kwestia, która pozwoli nam w przyszłości uniknąć wyginania się pęsety lub też jej rdzewienia.

Ważne jest także, aby nasza pęseta miała lekką i wygodną obudowę, aby dobrze trzymało się nam ją w dłoni. Warto pamiętać o tym, że praca z pęsetą, szczególnie w profesjonalnym salonie nieraz może trwać bardzo długo, kluczowy więc jest maksymalny komfort przy jej użytkowaniu.

Styk pęsety — jaki powinien być?

Przy wyborze i zakupie pęsety do rzęs bardzo ważne jest sprawdzenie jej styku. W tym celu ściśnijmy ze sobą jej końcówki. Dobrej jakości końcówki w pęsecie powinny ściśle się ze sobą złączyć. Jeżeli stykają się one prawidłowo i nie ma między nimi żadnych prześwitów, najprawdopodobniej pęseta jest wykonana prawidłowo i spokojnie możemy użytkować ją przez dłuższy czas w komfortowy sposób.

Należy także wskazać, że podczas wybierania pęsety do rzęs, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką metodę będziemy stosować podczas pracy z nią. Jeżeli jest to metoda 1:1, z powodzeniem sprawdzą się tutaj pęsety jednostykowe. Natomiast przy pracy w metodzie bujanej, najlepiej będzie posługiwać się pęsetą dwustykową.

Kształt pęsety również ma znaczenie

Na rynku znajdziemy wiele modeli pęset do rzęs, które między innymi różnią się między sobą kształtem właśnie. Wybór w tej kwestii jest duży, wyróżnia się pęsety mocno zakrzywione oraz pęsety mocno zakrzywione typu L (tak zwane kopytko), średnio zakrzywione oraz lekko zakrzywione. Przy wyborze kształtu pęsety powinniśmy zastanowić się, jakie narzędzie będzie dla nas jak najbardziej dopasowane, czyli będzie nam dobrze służyć, a jego użytkowanie wiązać się będzie z komfortem.

Warto przed finalnym wybraniem pęsety, z którą będziemy pracować, posprawdzać, jak użytkuje nam się pęsety o różnego rodzaju kształtach. Jest to metoda dosyć pracochłonna, jednakże dzięki niej powinniśmy znaleźć idealny model pęsety dla siebie.

Ostatnią kwestią, która ma znaczenie przy wyborze pęsety, jest natomiast jej estetyka oraz kolor. Kiedy wybieramy tego rodzaju sprzęt, powinniśmy skupić się przede wszystkim na jego funkcjonalności, oraz na komfortowym jego użytkowaniu. Najważniejsza w kwestii zakupu tego rodzaju narzędzi jest przede wszystkim praktyczność, na drugim miejscu natomiast powinny znaleźć się aspekty estetyczne.

Autor: Materiał zewnętrzny