Chrzanów w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie " class="rdf-meta element-hidden">
Wizyta Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec <a href=Chrzanów w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie " width="" height="" />

Dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowi w ramach „dni otwartych komendy” gościła Zuchów i Harcerzy  Związku Harcerstwa Polskiego  Hufiec  Chrzanów.

 

Zuchy i Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Chrzanówwraz z swoimi opiekunami  tj. Komendantem Zimowiska hm. Tadeuszem Ogonowskim oraz hm. Wojciechem Marzec jak co roku  mieli możliwość poznać specyfikę  służby policji.

W trakcie wizyty Zuchy i Harcerze jako jedną  z pierwszych ciekawostek poznały  kto to jest oficer dyżurny i jakie zadania na nim ciążą. W  specyfikę czynności wykonywanych przez technika kryminalistyki  wprowadził ich asp.szt. Maciej Raźniewski.  Po wysłuchaniu technika  dzieci i młodzież  zamaszyście ruszyły do  ściągania z różnych powierzchni własnych odcisków palców.

Kolejnym punktem zwiedzania był „niebieski pokój”. W jego wnętrzu  dzieci dowiedziały się co to jest lustro weneckie i jakie spełnia zadanie. 

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak  strzelnica, po której oprowadził ich st.sierż. Andrzej Piętoń – instruktor wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyki i techniki interwencji policyjnych. Instruktor zaprezentował  młodzieży wszystkie jednostki broni  znajdującej się na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Mamy nadzieje, że czas, który  Zuchy i Harcerze z Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec  Chrzanów poświęcili  w tutejszej jednostce na długo pozostanie   w ich pamięci.

 „Czuwaj”.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.