Pierwsze pióro dla dziecka – jakie wybrać?

Dzieci uczą się pisania od szóstego roku życia. Warto kształtować ich charakter pisma, a można to zrobić darowując im doskonałe pióro wieczne lub kulkowe. Pióro na naboje jest doskonałym wyborem. Zdecydowanie warto sięgać po takie pióro. Dorośli powinni pokazać dzieciom, że można ładnie pisać takim piórem. Maluch na pewno ucieszy się z takiego upominku i chętnie będzie pisał nim w zeszycie, odrabiał zadania, sporządzał notatki czy pisał wypracowania szkolne.

Czarne czy kolorowe pióro dla dziecka?

Pióro dla dziecka może być czarne, szare lub kolorowe. Parker wprowadza często nowe modele piór dla dzieci, oferuje też zestawy złożone z pióra oraz długopisu lub dwóch długopisów. Mądry rodzic podaruje siedmiolatkowi takie pióro na rozpoczęcie roku szkolnego. Dziecku warto kupić pióro kulkowe, łatwe w obsłudze. Gdy nauczy się nim posługiwać to wówczas można kupić drugie pióro, klasyczne, na naboje, z odpowiednią dla dziecka stalówką. Dobrej klasy pióro jest rozwiązaniem ponadczasowym, efektownym i niesamowicie eleganckim. Po roku czy dwóch można kupić dziecko inne pióro, z lepszą stalówką i droższe. Na początek wystarczy pióro za 100-150 złotych. Później można wydać na taki produkt około 200 złotych. Piękne pióro dla dziecka jest prezentem wysokiej próby, eleganckim i dającym dziecku poczucie dorosłości. Nastolatkowi można kupić droższy zestaw złożony z pióra oraz zegarka. Za taki zestaw płaci się około 500 złotych, ale będzie to na pewno wyjątkowy upominek na piętnaste lub późniejsze urodziny. Od wielu lat pióro dla dziecka jest standardowym upominkiem dla dziecka.

Vector i inne rodzaje piór

Dziecku można kupić pióro wieczne z serii Vector czy Jotter. Jest to dobry pomysł, a niedrogie pióro sprawdzi się przez wiele lat. Vector to ładne, ergonomiczne, dobrze układające się w dłoni pióra za kilkadziesiąt złotych, czyli w cenie na każdą kieszeń. Od takiego pióra warto zacząć przygodę z pisaniem piórem. W podobnej cenie są pióra Jotter. Do wyboru są czarne, czerwone, niebieskie, żółte i w kilku innych kolorach. Na pewno kolorowe pióro wieczne jest doskonałym prezentem dla dziecka. Niewątpliwie warto wybrać dobre pióro dla dziecka, ładne, dobrej jakości, dopasowane do dłoni dziecka. Inne pióro kupuje się dla siedmiolatka, inne wybiera się dla nastolatka. Pióro to klasyka, kształtowanie ładnego charakteru pisma oraz nauka pewnej elegancji. Warto dziecku dać taką lekcję i podarować mu piękne, efektowne pióro dobrej marki, a taką na pewno jest Parker.