Kurs na hakowego w CSZ. Zdobądź nowe kwalifikacje i umiejętności pożądane na rynku pracy

Szkolenie na hakowego dotyczy pracowników, którzy odpowiadają za bezpieczną i bezproblemową obsługę urządzeń dźwigowych wyposażonych w hak. Odpowiedzialne one są za zawieszenie i odczepienie ładunku, rozpoczyna ruch dźwignicy, a następnie przekazuje sygnał do jej operatora. Odpowiednie kwalifikacje zdobędziesz w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach, które rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku. Kształci i przygotowuje ono przyszłych i obecnych pracowników firm, zwiększając tym samym ich kwalifikacje. Jak zatem przebiega kurs na hakowego w CSZ?

Cel kursu: uprawnienia hakowego

Na portalach z ogłoszeniami o pracę, znajdziemy oferty dotyczące pracy jako sygnalista bądź używana jest inna nazwa - suwnicowy/hakowy. Pracodawcy oczekują, że taki pracownik będzie miał uprawnienia UDT do obsługi suwnic, a do jego zadań należeć będzie, m.in. prace przeładunkowe kompletacja towaru oraz prace porządkowe. Takie urządzenia wykorzystywane są w pracach montażowych, magazynowych, budowlanych i remontowych. Uprawnienia hakowego są zatem przydatne, szczególnie teraz, gdy dokonuje się coraz to większym inwestycji, np. w budownictwie. Jest to inwestycja w siebie, która może się szybko zwrócić. Samo uzyskanie certyfikatu i udział w szkoleniu nie jest drogi, a korzyści płynące z tego tytułu przeradzają się na dobrze płatną pracę. 

Przebieg kursu na hakowego

Forma zajęć ustalana jest indywidualnie. Kurs ten może odbywać się stacjonarnie, w ośrodku szkoleniowym lub na terenie zakładu pracy, zdalnej, czyli przy pomocy platformy do streamowania oraz jako live streaming, tj. kształcenie w wirtualnej przestrzeni. Kursant w programie szkolenia dowie się, m.in. o wiadomości o dozorze technicznym, ogólne wiadomości o dźwignicach, budowie układnic magazynowych, zasadach eksploatacji, a także o obowiązkach hakowego. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 18 roku życia, wykształcenie minimum podstawowe i brak przeciwwskazań zdrowotnych do obsługi układnic. Co istotne, uprawnienia hakowego nie są weryfikowane na egzaminie zewnętrznym UDT. 

Dlaczego warto zdobywać kwalifikacje z CSZ?

Zadowoleni kursanci jasno podkreślają, że na szkoleniach panuje dobra atmosfera, a instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem chętnie dzielą się wiedzą z uczestnikami. Praktyczne podejście do zajęć, pozwala na szybsze przyswojenie wiedzy. Szkolenie na hakowego składa się z części teoretycznej i praktycznej.  W tym czasie zostaje przekazana wiedza na temat bezpiecznego zawieszania oraz przemieszczania ładunków  oraz precyzyjne określenie masy i położenie środka ciężkości ładunku. 

Przyszły fachowiec, pracujący na stanowisku hakowego, będzie odpowiednio przygotowany do powierzonych mu zadań, co pozwoli mu na koordynowanie decyzji dotyczących ładunku i zapewnienie bezpieczeństwa osób znajdującego się w jego pobliżu. Praca jako hakowy jest bardzo odpowiedzialna i tylko wykwalifikowane osoby mogą w pełni sprawdzić się w tej roli.