Kto powinien wybrać spanie na materacu hybrydowym?

Sen to jedna z ważniejszych czynności, jaką wykonuje się w ciągu doby, dlatego dobrze jest, gdy dana osoba może wypoczywać na dobrze dobrym materacu, który zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli materacy, a jednym z popularniejszych rozwiązań są konstrukcje hybrydowe. Łączą one w sobie tradycję w postaci sprężyn z elastycznymi piankami dostosowującymi się do ciała użytkownika. Sprawdź, co warto wiedzieć o materacach hybrydowych i kiedy warto się na nie zdecydować, by zauważalny sposób poprawić jakość swojego snu.

Dobór materaca a jakość snu – wpływ nawierzchni na codzienny nocny wypoczynek

Choć wydawać by się mogło, że kwestie związane ze snem nie wymagają większego omówienia, a jedyne co powinno wystarczyć każdej osobie, to wystarczająca ilość miejsca na łóżko, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Oprócz dobrze dobranego stelaża zapewniającego stabilne podparcie, niezwykle ważne jest znalezienie właściwego materaca, który utrzyma kręgosłup we właściwej, zalecanej przez lekarzy pozycji, przez cały czas trwania snu. Nie da się ukryć, że prym wiodą obecnie materace piankowe, jednak część producentów postanowiła połączyć nowoczesne rozwiązania z tradycją.

Tak powstały materace hybrydowe, których wypełnienie składa się zarówno z wkładek sprężynowych, jak i piankowych. Dzięki temu niweluje się nieprzyjemne uczucia zapadnia podczas snu towarzyszące zbyt miękkim konstrukcjom, a jednocześnie całość znacząco zyskała na elastyczności. Warto również zauważyć, że sprężyny zastosowane w materacach hybrydowych nie są tymi stalowymi. Przykładowo w konstrukcji Hilding Dance zastosowano rozbudowaną wkładką złożoną z działających niezależnie sprężyn typu multipocket. Dzięki temu materac reaguje tylko w tym miejscu, w którym przyłożona zostało obciążenie, co zapobiega przenoszeniu drgań. Sprawia to, że taki materac hybrydowym będzie doskonałym rozwiązaniem w sypialni pary.

w jakich warunkach dobrze sprawdzi się materac hybrydowy

W jakich warunkach dobrze sprawdzi się materac hybrydowy?

Ze względu na swoją dużą grubość (zastosowanie kilku warstw) materac hybrydowy dobrze sprawdzi się w obszernych sypialniach i pomieszczeniach, jednak współgra on również z niewielkimi stelażami. Wszystko to dzięki doczepianemu topowi, tak jak w modelu Electro, konstrukcji marki Hilding Anders. Specjalna nakładka może znajdować się na górze lub na dole (można z niej również całkowicie zrezygnować), a do tego jest w pełni odwracalna. Pozwala to w łatwy sposób dostosować stopień twardości takiego materaca – wspomniany model ma ich aż 6, co zostało docenione przez ekspertów ze www.zdrowykregoslup.pl.

Pozwala to również na zwiększenie higieniczności takiej konstrukcji, dzięki czemu jest ona przyjazna alergikom, osobom z nadwrażliwościami czy dzieciom. Włosy, skóra czy fragmenty paznokci zostawiane podczas snu, to doskonała pożywka dla roztoczy i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Dlatego tak ważne jest zapobieganie ich namnażaniu, a pomaga w tym materac z właściwym system wentylacji. To również pierwszy krok w kwestii dbania o siebie i swoje ciało, o czym więcej można przeczytać na www.veronique.pl.