Kiedy decydować się na dom w formie bliźniaka?

Budynki typu bliźniak cieszą się sporą popularnością. Wynika to między innymi z funkcjonalności takich konstrukcji. Postawienie bliźniaka może okazać się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Kiedy dom bliźniak się sprawdzi?

Jeśli chce się postawić na bliźniak grodzisk mazowiecki wówczas warto jest rozważyć zalety oraz wady takiego rozwiązania. Podjęcie odpowiedniej decyzji może sprawić, że dom typu bliźniak okaże się doskonałą alternatywą stosunku do domów wolnostojących czy w zabudowie szeregowej.

Domy bliźniacze składają się z dwóch jednakowych oraz przylegających do siebie budynków. W ten sposób jest to rozwiązanie pośrednie pomiędzy domami jednorodzinnymi a szeregowymi. Dom w zabudowie bliźniaczej cechuje się między innymi:

  • ścianami szczytowymi wybudowanymi na odrębnych i indywidualnych fundamentach,
  • posiadaniem jednej ściany przylegającej.

Jednocześnie domy bliźniacze wcale nie muszą być identyczne. W tym względzie bliźniaki różnią się od domów jednorodzinnych z dwoma lokalami.

Nowoczesne projekty domów bliźniaczych

W ramach nowoczesnych projektów domów bliźniaczych możliwe jest zastosowanie najnowszych rozwiązań stylistycznych. Jednocześnie takie domy mogą być realizowane w sposób zapewniające bardzo dużą funkcjonalność całej konstrukcji. Przy domach bliźniaczych nie ma problemu zastosować choćby podpiwniczenia czy poddasza użytkowego. Obecnie w coraz większym stopniu stosowane są koncepcje, gdzie w takich domach wykorzystywane są dachy płaskie. Oczywiście wybór konkretnego projektu zależy bezpośrednio od tego jakie efekty chce się uzyskać.