Jak znaleźć firmę, która udzieli pożyczki pomimo obecności w KRD?

Osoby, które figurują w systemach BIK (Biurze Informacji Kredytowej) jako dłużnicy lub ich dane trafiły do KRD (Krajowy Rejestr Długów) mają poważny problem z wzięciem nowej pożyczki w bankach. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą różnorakie firmy pożyczkowe dla których informacja, że klient istnieje w jednej z tych baz nie dyskwalifikuje go przed wzięciem pożyczki. Tego typu wygodne rozwiązanie nie zawsze pociąga za sobą wyższe koszty pożyczki, dlatego warto dowiedzieć się w jakim miejscu można wygodnie porównać wiele ofert tego rodzaju.

W jaki sposób ktoś trafia do KRD?

Wiele firm pożyczkowych otwartych na różnorakie sytuacje klientów, zwraca uwagę na fakt, że osoby trafiają na do KRD czasem z dość błahych powodów. Warto w tym miejscu przypomnieć, że do KRD trafia osoba, której zadłużenie wyniosło minimum 200 zł, a opóźnienie spłaty przekroczyło 30 dni. Dla firm ta kwota jest nieco większa i wynosi 500 zł, ale nie zmienia to faktu, że dość łatwo w natłoku codziennych spraw lub nieprzewidzianych wypadków wpaść w niewielki dług lub o nim zupełnie zapomnieć. Jedyną opcją staje się więc automatycznie pożyczka z wpisem w KRD. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zobacz tutaj.

Jestem w KRD gdzie dostane pożyczkę?

Pożyczka bez sprawdzania w krd i bik wcale nie musi być wyzwaniem. Okazuje się bowiem, że na polskim rynku działa całkiem spore grono firm pożyczkowych dla których figurowanie w spisach dłużników nie stanowi problemu. Na stronie money24.pl znajduje się dokładny i aktualny spis wszystkich podmiotów oferujących usługi pożyczkowe dla firm oraz osób prywatnych, z uwzględnieniem przedsiębiorstw, które nie zważają na negatywne informacje zarówno w BIKu i KRD. Dobrą opcją są również wszelkiego rodzaju chwilówki bez bik i krd, szczególnie dla tych, którzy chcą pożyczyć niewielką kwotę pieniędzy i zwykle nie potrzebują długiego okresu na jej spłatę. Na powyższej stronie znajdziesz również odpowiedni ranking, który pozwoli podjąć właściwą decyzję, w zależności od potrzeb.

Osoba bezrobotna może również otrzymać pożyczkę

Z uwagi na kryzys związany z pandemią dużo osób straciło pracę i mogło trafić do KRD. Również sporo młodych osób, które zaczynają żyć w nowym miejscu i dopiero planują rozpoczęcie pracy ma problem z pożyczeniem pieniędzy. Wiele banków dla takich osób nie oferuje dobrych warunków kredytowych lub nie ma ich wcale, ale znów z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które zdają sobie sprawę, że tego typu osoby mogą wykonywać inną pracę, dorywczą, na umowę zlecenie albo posiadają inny typ dochodów, na przykład z wynajmu lub oprocentowania oszczędności.