Pielęgnacja włosów nie kończy się jedynie na myciu włosów, odżywce i doborze dobrej maseczki. Jest to złożony proces, który składa się na wiele innych czynności, a dociera on nawet do suszenia włosów. Wiele osób decyduje się na suszenie kosmyków przy pomocy suszarki, ale nie powinien to być sposób, który wykorzystywany jest za często, a dodatkowo nie każdy zdaje sobie sprawę, jak prawidłowo wykonywać ten zabieg. Nawet nieprawidłowy dobór kosmetyków nie jest w stanie wyrządzić tak wielkich szkód, jak nieprawidłowo użyta szukarka do włosów. Czas więc przekonać się jak jej używać, tak by nie niszczyła ona włosów, a nadała im większej objętości.

(Sprawdź nasz poradnik - https://zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/kaplanex-czy-ten-suplement-dziala/)

 

Nie trzyj włosów i nie czesz ich, kiedy są mokre

Jest to pierwsza zasada, której należy się trzymać. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale włosy mokre są bardzo wrażliwe, więc są narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Niszczyć je może słońce, wiatr, a nawet zmiana temperatury. Wiele osób po umyciu włosów zaczyna pocierać kosmyki ręcznikiem, a potem je rozczesuje. To może sprawić, że włosy zaczną wypadać, a ich struktura zniszczy się, więc będą się łamać i rozdwajać. Tak więc po umyciu włosów należy je owinąć w bawełniany ręcznik i odcisnąć z nich nadmiar wody. O czesaniu również należy na razie zapomnieć, ponieważ po myciu są one poplątane, przez to trudniej będzie je rozczesać, a mocne szarpnięcia mogą je wyrwać. Jeżeli jednak nie masz dużo czasu i chcesz szybko przejść przez pielęgnację włosów, to mokre kosmyki staraj się zawsze rozczesywać grzebieniem, który ma szeroko rozstawione zęby. Dzięki temu kosmyki będą łatwiej się rozczesywać. Doskonałym sposobem, jest również rozczesanie włosów przed ich umyciem, dzięki czemu cały zabieg po ich umyciu będzie zachodził znacznie sprawniej.

(Zobacz opinię specjalisty - https://zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/bioveliss-tabs-czy-te-tabletki-odchudzaja-sklad-opinie-dzialanie/)

 

Uodpornij na działanie temperatury

Przed przejściem do suszenia włosów, warto nałożyć na nie preparat, który będzie miał działanie termoochronne. Dzięki temu końcówki oraz cała wierzchnia część kosmyków, czyli miejsca, które są najbardziej wrażliwe i najszybciej ulegają zniszczeniu, będą zabezpieczone. Do tego zadania można wykorzystać spraye o właściwościach termoochronnych. Jest wiele preparatów w drogeriach, które mają właśnie takie działanie, więc wybranie tego, który odpowiada naszym oczekiwaniom, na pewno nie będzie trudne. Ważne jednak, by w składzie tego rodzaju kosmetyków znalazły się cukry, które topią się i dzięki temu chronią włosy przed wysoką temperaturą. Takiego rodzaju cukry to krystol. Dodatkowo warto by skład był złożony z silikonów i tłuszczy. Warto wiedzieć, że niektóre kosmetyki na włosy mają w składzie tłuszcze odzwierzęce. Mają one co prawda dobry wpływ na włosy, wykazują działanie ochronne, ale także odżywiają. Jednak niektóre osoby z racji swoich przekonań nie będą wybierały tego rodzaju preparatów.

(Czy znasz ten preparat - https://zbijamywage.pl/przydatne-przy-odchudzaniu/green-barley-plus-najnowsze-rozwiazanie-wspomagajace-odchudzanie/)

 

Używaj odpowiedniego nawiewu

Kiedy już przygotujemy włosy na suszenie, to należy pamiętać, że do ich wysuszenia najlepiej używać letniego lub zimnego nawiewu. W obecnych czasach większość z nas w domach posiada suszarki z trzema lub dwoma stopniami nawiewu. Ten pierwszy jest dla włosów najlepszy. Jest to nawiew zimny, którego temperatura nie przekracza trzydziestu stopni. Nawiew ciepły ma ich już sześćdziesiąt. O nawiewie trzecim należy najlepiej zapomnieć, jeżeli chcemy mieć zdrowe i lśniące włosy. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy temperatura nawiewu nie jest za wysoka, to na chwilę możemy nakierować go na skórę szyi, jeżeli nie poczujesz pieczenia, to oznacza, że nawiew jest odpowiedni. Jednak pamiętaj, że to wcale nie oznacza, że używając chłodnego powietrza do suszenia włosów, możesz codziennie używać suszarki. Lepiej robić sobie przerwy od takiego zabiegu, a dodatkowo zawsze używać średniego nawiewu, który nie będzie porywał włosów, jak tajfun. Jeżeli podmuch z suszarki będzie za duży to włosy zaczną o siebie uderzać, a trzeba pamiętać, że włosy wilgotne są bardzo wrażliwe na działanie takich mechanicznych uszkodzeń. Lepiej więc używać nawiewu, który ma nieco mniejszą siłę.

 

W odpowiedniej odległości

Wiele osób suszarkę przykłada niemal do skóry głowy. Jednak jest to duży błąd, ponieważ bezpieczna odległość, w której trzeba trzymać suszarkę, to minimum trzydzieści centymetrów od włosów. A jeżeli wybieramy ciepły lub gorący nawiew, to należy ją trzymać jeszcze dalej. Dodatkowo włosy zawsze powinny być suszone w jednym kierunku, najlepiej kierować nawiew w kierunki, w którym rosną włosy. To oznacza, że należy kierować powietrze z suszarki od nasady po końcówki włosów. Ważne jest również, to by nie trzymać suszarki tylko w jednym miejscu, a nawiew należy kierować na wszystkie partie i cały czas nim poruszać. Jeżeli przegrzejemy jedną część włosów, to istnieje duże ryzyko, że dojdzie do poparzenia skóry.

 

Nie modeluj włosów na mokro

Przy pośpiechu pojawić się może błąd i możemy zacząć modelować włosy jeszcze kiedy są wilgotne. Jest to niezdrowe, ponieważ z łatwością w ten sposób można je poplątać, a przez to włosy mogą zacząć się łamać, a po ich rozczesaniu może ich wypaść więcej niż zwykle.