Piękne, zaskakujące, a zarazem ciche i spokojne Mazury. Każdy, kto chociaż raz odwiedził tą część Polski, zakocha się w niej bezpowrotnie. Zielone tereny, ścieżki rowerowe, świeże powietrza, a w tle widok żaglówek na jeziorze - krajobraz ten przyciąga co roku tysiące turystów. Gdzie jednak Ci turyści nocują? Coraz chętniej zamieniają oni hotelowe pokoje na wygodne domki położone blisko jezior i lasów. Sprawdźmy, jakie rodzaje domków można znaleźć na Mazurach i dlaczego warto tam się udać.

Drewniany domek letniskowy

Myśląc ‘domki na Mazurach’, pierwsze na myśl przychodzą drewniane, piętrowe, wakacyjne chaty - nie bez przyczyny. To właśnie drewniane domki na Mazurach położone nad jeziorem przyciągają ogromną liczbę turystów. Jest to typowo sezonowa noclegownia, która największy boom przeżywa w miesiącach od czerwca do września. Wówczas większość najpopularniejszych domów wypełniona jest do ostatniego miejsca.

Domek na Mazurach - idealne miejsce na wakacje

Letniskowe domki na Mazurach kuszą przede wszystkim niską ceną oraz atrakcyjnym położeniem w okolicach jeziora. Dzięki temu, rozwiązanie to cieszy się największą popularnością wśród ludzi młodych, którzy na wakacje wyjeżdżają w kilku lub kilkunastoosobowych grupach. W przeliczeniu na jedną osobę, cena za noc w domku na Mazurach nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych.

Domki murowane

Murowane domki na Mazurach to całoroczna propozycja, którą powinni zainteresować się rodzice z dziećmi lub bardziej wymagającej grupy turystów. Pobyt w takim domku jest droższy niż w przypadku domków letniskowych, ale oferowane wyposażenie oraz komfort są na znacznie wyższym poziomie. Standardowym wyposażeniem murowanych chat jest klimatyzacja, ogrzewanie oraz podstawowy sprzęt AGD i RTV.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest posiadanie własnego ogródka lub małego placu zabaw, na którym pociechy mogą spędzać czas. To idealne miejsce na rozpalenie grilla lub ogniska w ciepłe wieczory czy też leniwe spędzenie czasu między rejsami na łódkach. Większe murowane domki dla rodzin na Mazurach gotowe są przyjąć ich kilka jednocześnie, dlatego cieszą się tak ogromną popularnością.

Domki o wysokim standardzie

Duża droższą opcją są murowane domki na Mazurach o podwyższonym standardzie, wyposażone np. w nowoczesny telewizor, stół bilardowy czy też minibarek. Opcja ta jest przeznaczona dla klientów o wysokich wymaganiach i zasobnym portfelu, którzy chcą spędzić upragniony urlop w luksusowych warunkach.

Ogromną zaletą takich domów jest atrakcyjne położenie. Zazwyczaj znajdują się one na łonie natury, w pobliżu lasów i jezior, pozwalając turystom na obcowanie z przyrodą. Pozwala to poznać Mazury od najpiękniejszej strony. Luksusowe domki na Mazurach to ciągle trend, z którego coraz chętniej korzystają przyjeżdżający turyści.

Mazury - raj na Ziemi

Cisza, spokój i natura. By tego doświadczyć nie trzeba wyjeżdżać daleko. Przekonuje się o tym coraz więcej turystów - widać to po rosnącym zainteresowaniu domkami na Mazurach. Kraina Mazurska to idealne miejsce na spędzenie zarówno długiego urlopu, jak na krótki weekendowy wypad. Mimo, że w wielu miejscach widać już skutki ludzkiej ingerencji, to ciągle można tam znaleźć miejsca dziewicze i nieodkryte.

Swoje miejsce znajdą tutaj miłośnicy sportów wodnych, wędkarze, rowerzyści czy też osoby, którym potrzeba wyciszenia. Udając się do większych ośrodków trafiamy na plenerowe imprezy i miejski zgiełk, by chwilę później znowu cieszyć się obecnością jedynie przyrody. Po prostu istny raj na ziemi!

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.