wynajem mieszkania

Masz mieszkanie na wynajem i chciałbyś zarobić na nim jak najwięcej? Twoje mieszkanie musi być atrakcyjne dla potencjalnego najemcy. Sprawdź, jak to zrobić.

Umeblowane, czy nieumeblowane

Osoby, które szukają mieszkania do wynajęcia częściej zwracają uwagę na mieszkania w pełni umeblowane i wyposażone w niezbędne sprzęty AGD. Jest to dla właściciela dodatkowy wydatek, jednak możesz być pewien, że zwróci się on już po kilku miesiącach.

W przypadku umeblowanego lokalu, im wyższy standard, tym więcej zarobisz. Zobacz jak kształtują się ceny najmu w różnych miastach https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajme/radom/ . Jednak najlepiej inwestować w meble ze średniej półki cenowej, ponieważ drogie meble naraża nas na niewymiernie wysokie koszty, a jak wiadomo mogą one ulec zniszczeniu i w dodatku zawyżyć cenę najmu. Dużą popularnością cieszą się mieszkania z kuchnią umeblowaną pod wymiar. Funkcjonalne przestrzenie i dobrze zaprojektowane meble, nawet z kawalerki mogą uczynić bardzo atrakcyjne miejsce.

Mieszkanie nieumeblowane to dla wynajmującego mniejszy problem, jednak mało osób przeprowadza się razem z meblami, a jeszcze mniej chce inwestować w meble, które po przeprowadzce będzie musiał zabrać ze sobą.

Podstawowe wyposażenie mieszkania pod wynajem to meble do wypoczynku, kuchnia i łazienka. W każdej sypialni powinno znajdować się łóżko i szafa. Dodatkowym atutem będzie miejsce do pracy lub nauki w postaci biurka z wygodnym fotelem oraz odpowiedniego oświetlenia. Kuchnia jest sercem domu, dlatego nie może w niej zabraknąć wyposażenia AGD takiego jak: płyta gazowa lub indukcyjna, piekarnik, lodówka i mikrofala. Równie ważny jest stół, nawet jeśli to niewielki stolik w dwoma krzesłami. Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna i wyposażona w pralkę.
Udekorować, czy nie

Ludzie chętniej wynajmują mieszkania o charakterze neutralnym. Jeśli zastanawiasz się na etapie remontu, jakie kolory ścian lub podłogi wybrać postaw na kolory takie jak: biel, krem, écru, szarość lub bardzo delikatne odcienie pasteli. Sprawdź ceny w większym mieście jakim jest lublin https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/wynajme/lublin/. Zbyt krzykliwe kolory lub oryginalne rozwiązania mogą odstraszyć klientów. Jest z pewnością przyjemnie jeśli w mieszkaniu mamy rolety, zasłony lub dywany, ale powinny być one w takich kolorach, które później pozwolą dobrać dowolne dodatki. Każdy chce się czuć w wynajmowanym mieszkaniu, jak u siebie i ma do tego pełne prawo, ponieważ na okres trwania umowy, jest to jego dom.

Co musisz zrobić, zanim wynajmiesz mieszkanie

Jeśli Twoje mieszkanie wymaga remontu, jest to podstawa przed wystawieniem ogłoszenia o wynajmie. Zanim zaczniesz szukać najemcy dopilnuj, aby wszystkie instalacje były sprawne, a wszelkie usterki usunięte. Nawet skrzypiące drzwi, zacinające się okno, czy kapiący kran mogą być idealnym powodem do negocjacji ceny.