Ile kosztują prace z wykorzystaniem technik alpinistycznych na Śląsku, w Małopolsce...?

Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie różnego typu prac w miejscach, do których dostęp jest niemalże niemożliwy. Najczęściej wynika to z wysokości, ale i dostępu. Wówczas konieczne jest skorzystanie z pomocy firmy, która świadczy prace z wykorzystaniem technik alpinistycznych. Do kogo zwrócić się po wsparcie i ile to kosztuje?

Ile kosztują prace z wykorzystaniem technik alpinistycznych na Śląsku?

Prace alpinistyczne to jedne z najbardziej niebezpiecznych zajęć. Wypadek może skończyć się zniszczeniem sprzętu, ale przede wszystkim zdrowia lub nawet życia przez pracownika. Właśnie dlatego osoby, które chcą pracować w tym zawodzie, muszą przejść odpowiednie szkolenia i badania. Niezbędne jest też zakupienie specjalistycznego sprzętu. To wszystko sprawia, że usługi z wykorzystaniem technik alpinistycznych są kosztowne. Ile trzeba za nie zapłacić? Najlepiej zwrócić się do firm z prośbą o przygotowanie oferty. Na Śląsku jest wiele firm, które świadczą tego typu usługi. W odniesieniu do konkretnego zakresu prac, jakie muszą zostać wykonane, techniki alpinistyczne w Katowicach wyceni ich wykonawca SteigerTeam. Choć wiele firm podaje podstawowe ceny usług, to jednak w celu dokładnego poznania kosztów, zdecydowanie lepiej jest skontaktować się ze specjalistą.

Prace z wykorzystaniem technik alpinistycznych w Małopolsce

Wiele firm oferujących prace na wysokościach, zarówno wykonywane w dostępie budowlanym, jak i linowym ze Śląska, świadczy swoje usługi w Chrzanowie i w pozostałych miastach województwa małopolskiego, a nawet na terenie całego kraju i za granicą. A jaki mają cennik? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, bowiem nawet jeśli na stronach wykonawców znajdują się jakiekolwiek informacje na temat ceny, to jednak są to stawki podstawowe. Ostateczny koszt prac wysokościowych zależy od tego, czy będzie odpowiednia ilość punktów do mocowania, czy będą gzymsy i inne utrudnienia, a także od wysokości budynku i stopnia skomplikowania prac. Często firmy od prac z wykorzystaniem technik alpinistycznych podają minimalną kwotę zamówienia, oczywiście bez materiałów, jaką trzeba uiścić, by przyjęły zlecenie. Jednak aby poznać całkowity koszt, najlepiej jest zlecić przygotowanie oferty. Może się to wiązać z koniecznością wizyty specjalisty na obiekcie.

Co obejmują prace wysokościowe alpinistyczne?

Wspomniano już kilkakrotnie, że cena, jaką należy zapłacić za prace wysokościowe alpinistyczne, zależy nie tylko od lokalizacji, ale również od ich zakresu. Co więc można zlecić? Za prace na wysokości uważa się wszystkie zajęcia wykonywane na wysokości minimum metra od ziemi. Są to więc zarówno prace wykonywane na wieżowcach, jak i mycie okien czy czyszczenie elewacji, odśnieżanie dachów, a także wiele innych. Mowa między innymi o montażu i demontażu różnego typu konstrukcji, instalacji elektrycznych niskoprądowych, czy banerów reklamowych.

Prace alpinistyczne wykonywane mogą być tylko przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach i z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Przebiegają w podwieszeniu lub w podparciu. Rekomendowane są w przypadku trudno dostępnych miejsc oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystanie dostępu budowlanego jest szczególnie niebezpieczne lub może być zbyt kosztowne. Jest to praca z narażeniem zdrowia lub życia, więc i w wynagrodzenie za nią brane są pod uwagę również takie czynniki.