Gdzie znaleźć pracę w Rzeszowie? Podpowiadamy!

Rzeszów to niespełna dwustutysięczne miasto, stolica województwa podkarpackiego. Słynie z wielu zabytków kultury, uniwersytetu i sporej strefy ekonomicznej. Czy to oznacza, że w tym mieście łatwo o pracę? Gdzie można znaleźć zatrudnienie w Rzeszowie? Postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania!

Na samym początku możemy podpowiedzieć Ci jakie źródło jest najlepsze do szukania zatrudnienia w podkarpackim mieście – to oczywiście Internet. Wpisując frazę „praca Rzeszów” w wyszukiwarkę pojawi Ci się wiele interesujących ofert. My polecamy serwis Gowork. W dalszej części tekstu wyjaśnimy Ci, dlaczego.

Po wyszukaniu odpowiedniego źródła ogłoszeń o pracę w Rzeszowie, możesz zacząć składać aplikacje. Podpowiemy Ci, która firma zatrudnia najwięcej pracowników i przybliżymy aktualny stan rynku pracy w Rzeszowie. Zacznijmy naszą dogłębną analizę od przedstawienia zalet wskazanego przez nas źródła ogłoszeń o pracę.

Dlaczego akurat serwis Gowork pomoże Ci w szukaniu pracy w Rzeszowie?

Wiesz już, że najlepiej szukać zatrudnienia przez Internet. Dlaczego jednak polecamy powyższy serwis? Z kilku powodów. Jest on jednym z najbardziej czytelnych portali tego typu w sieci. Nawet mniej zorientowany internauta z łatwością odnajdzie się w jego przestrzeni. To jednak nie jedyne zalety powyższego serwisu.

  • Oferty z Rzeszowa są wyodrębnione i jest ich wiele – nie musisz już szukać ogłoszeń o pracę w wielu miejscach. Jedyne co Ci zostanie to wybranie zakładki pracy dla miasta na podkarpaciu i… gotowe. Ofert jest naprawdę dużo i są często aktualizowane.
  • Możesz posortować ogłoszenia według branż – to ważne, jeżeli szukasz konkretnego stanowiska. Będziesz mógł ominąć niechciane ogłoszenia, które tylko zajmą Twój cenny czas.
  • Ustawisz sobie własną hierarchę ogłoszeń, np. według pensji, wymagań pracodawcy czy Twoich kwalifikacji – to pomoże Ci w znajdywaniu najlepszych dostępnych ofert pracy w Rzeszowie.

Jak widzisz, nie musisz przeszukiwać całego Internetu, żeby znaleźć pracę w Rzeszowie. A która firma najchętniej przygarnie potencjalnego pracownika?

Które firmy zatrudniają największą liczbę pracowników w Rzeszowie?

Rzeszów i okolice, ze względu na prężnie działającą strefę ekonomiczną pełna jest wielu firm z różnych sektorów. Znajdziesz tam zarówno pracodawców stawiających na innowacje i technologie, produkcję, naukę czy przemysł.

Wśród największych pracodawców w Rzeszowie możemy wymienić między innymi firmę Pratt & Whitney (zatrudnienie na poziomie 4000 osób, produkcja silników odrzutowych), Asseco Poland (zatrudnienie na poziomie 3000 osób, produkcja oprogramowania finansowego), Przedsiębiorstwo Budowlane BESTA (około 700 zatrudnionych) czy Zakład Metalurgiczny WSK (około 1500 osób na etatach).

Najwięcej firm z Rzeszowa poszukuje więc pracowników produkcji, inżynierów, specjalistów od programowania, spawaczy czy kierowców zawodowych. To dla tych profesjo na pewno znajdzie się praca.

A jak wygląda rynek pracy w Rzeszowie? Na koniec przedstawimy Ci garść statystyk!

Bezrobocie i średnia pensja w Rzeszowie

Jeżeli chodzi o średnie bezrobocie w Rzeszowie to aktualnie jest ono niższe niż średnia krajowa. Główny Urząd Statystyczny podaje, że bez pracy jest 5,8 procent mieszkańców tego miasta. Co ważne, stolica podkarpacia obroniła się na razie przed skutkami pandemii koronawirusa, bo od marca stopa bezrobocia podniosła się o zaledwie 0,4 punktu procentowego.

A jak jest w przypadku średniej płacy? Ta rokuje bardzo dobrze. Przeciętne wynagrodzenie w Rzeszowie oscyluje w granicach 4600 złotych brutto co przekłada się na kwotę 3300 złotych netto. Taka pensja wygląda satysfakcjonująco i pozwala na spokojne utrzymanie w Rzeszowie.

Jeżeli dalej jesteś zainteresowany podjęciem pracy w stolicy województwa podkarpackiego – do dzieła! Już teraz zacznij szukać odpowiedniego stanowiska dla siebie. Przygotuj sobie ciekawe CV i referencje od poprzednich pracodawców. Uzbrój się też w cierpliwość, bo szukanie pracy to proces. My trzymamy za Ciebie kciuki!