Wyjazdy zagraniczne bardzo często wiążą się z euforią i wielkim wyczekiwaniem – w większości przypadków są bowiem organizowane na czas urlopu, dając możliwość wypoczynku w zupełnie innej niż na co dzień scenerii. I w tej radości wiele osób zapomina o tym, co jest niezwykle ważne, a więc zabezpieczeniu się na wypadek różnego rodzaju niepożądanych zdarzeń, które mogą mieć miejsce. Abyś mógł czuć się w pełni bezpiecznie, zadbaj o ubezpieczenie kosztów leczenia, które może się okazać dla Ciebie zbawiennym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie kosztów leczenia – to, co musisz o nim wiedzieć

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest rozwiązaniem, oferowanym przez wszystkie firmy ubezpieczeniowe, zajmujące się przygotowywaniem dla klientów ubezpieczeń turystycznych. Można powiedzieć, że jest to absolutny fundament każdej polisy ubezpieczeniowej, ponieważ to właśnie ochrona zdrowia powinna być kluczowa dla każdej osoby, udającej się za granicę. Dzięki niemu zyskasz opiekę lekarską, transport medyczny czy też natychmiastową akcję ratowniczą i nie poniesiesz z tego tytułu jakichkolwiek kosztów! Wszystkie pokryje bowiem ubezpieczyciel – oczywiście w granicach kwoty, na jaką jesteś ubezpieczony (zwykle jest to minimum kilkadziesiąt tysięcy Euro).

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą jest przydatne nie tylko dla Ciebie, ale również osób, które wybierają się z Tobą na wycieczkę. Warto więc, byś kupując polisę ubezpieczeniową, zadbał również o ubezpieczenie bliskich – kiedy to im stanie się jakaś krzywda, Twoje ubezpieczenie turystyczne nie pokryje kosztów ich leczenia! Oczywiście kwota ubezpieczenia, zakres usług oraz możliwości to wszystko kwestie, jakie wybierasz na etapie zakupu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zagraniczne – co wchodzi w jego skład?

Warto zauważyć, że ubezpieczenie kosztów leczenia to tylko jeden z elementów, jakie wchodzą w skład ubezpieczenia zagranicznego – w praktyce każda polisa to bardzo rozbudowane rozwiązanie, dzięki któremu zadbasz kompleksowo o komfort i bezpieczeństwo – swój oraz swoich bliskich. Co jeszcze wchodzi w jego skład?

  • KL + Assistance – mamy tutaj nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, ale również całodobowy dyżur telefoniczny, pomoc prawną czy pokrycie kosztów pilnej wizyty u stomatologa.

  • NNW i OC – ubezpieczenie turystyczne w razie nagłych, nieprzewidzianych wypadków, a także z zakresu odpowiedzialności cywilnej (np. wypadek samochodowy).

  • Ubezpieczenie bagażu – na wypadek jego kradzieży czy zaginięcia na lotnisku.

  • Opóźnienie lotu.

  • Sporty uprawiane amatorsko lub ekstremalnie – za te drugie trzeba zwykle dodatkowo zapłacić.

  • Praca umysłowa lub fizyczna – również nie znajdują się w podstawowych pakietach i skierowane są do osób, wyjeżdżających za granicę w celach zawodowych.

  • Choroby przewlekłe, którymi klienci biura ubezpieczeniowego zarazili się podczas wyjazdu zagranicznego.

Jak więc widać, zakres usług, jakie obejmuje ubezpieczenie na wyjazd, jest bardzo duży, w związku z czym warto skorzysta z tego rozwiązania.

Ubezpieczenie kosztów leczenia – gdzie najlepiej je wykupić?

Znalezienie odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej będzie możliwe wyłącznie po przeanalizowaniu ofert kilku biur, a także przeczytaniu opinii na ich temat – te dostępne są zwykle w Internecie. Pomijając jednak tę kwestię, skupmy się na formie zakupu, bo to bardzo ciekawa kwestia. Wiele osób rezygnuje z ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą, ponieważ nie chce tracić czasu na formalności. Tymczasem w dobie Internetu, możliwe jest zakupienie ubezpieczenia online!

Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy ubezpieczeniowej i – o ile daje nam ona taką opcję – wypełnić specjalny formularz, w którym wybiera się niezbędne dane oraz polisę. Do Twojej dyspozycji są różne pakiety, o których możesz dowiedzieć się więcej, a wszelkie dokumenty otrzymujesz drogą elektroniczną – masz więc czas na zapoznanie się z nimi przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jest to bardzo wygodne i pozwoli Ci wykupić ubezpieczenie na podróż szybko oraz bez najmniejszych problemów.

Dlaczego warto postawić na ubezpieczenie kosztów leczenia?

Komentarze   
0 #1 Ekspert Polisa 2019-04-11 15:07
Wybierając jakiekolwiek ubezpieczenie, warto porównać kilka zakresów polis i - co równie ważne - ich cen. Najdogodniej zrobimy to przy pomocy porównywarki ubezpieczeń.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.