Dlaczego odpowiednio dobrana poduszka pozytywnie wpływa na nasze zdrowie?

Sen to czas na odpoczynek i regenerację. To wtedy nasz układ nerwowy odpoczywa, byśmy po 7-9 godzinach obudzili się wypoczęci i gotowi na nowy dzień. Co jednak zrobić, gdy coraz częściej budzimy się z bólem?

Dla każdego człowieka sen to moment regeneracji i odpoczynku. Nie zawsze jednak budzimy się pełni energii. Często jest wprost przeciwnie, bo przez nieodpowiedni styl życia, czy miejsce spania zrywamy się rano z obolałą szyją, zdrętwiały kończynami, sztywnością kręgosłupa i narastającym rozdrażnieniem z tego powodu. Warto pamiętać, że dobry sen nie przychodzi sam z siebie. Dobrze mu pomóc dbając o nawyki pozytywnie wpływające na jakość snu, a także produkty, dzięki którym obudzimy się naprawdę wypoczęci.

Zdrowie jest najważniejsze! Dlatego, zamiast czekać na codzienny ból, warto od razu zająć się swoim zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Istotne są tutaj codzienne nawyki, które wpływają na kondycję organizmu. Dobrze wprowadzić kilka dni zaczynając od zadbania o swoją sypialnię, a potem przechodząc do codziennej aktywności fizycznej, redukcji stresu, lekkiej kolacji przed

dlaczego warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Dlaczego warto kupić poduszkę ortopedyczną?

spaniem, a także ograniczeniem korzystania z telefonu, czy tabletu, który emituje niebieskie światło. Te wszystkie czynności nie są bez znaczenia w ogólnych rozrachunku.

poduszka ortopedyczna znacząco poprawia jakość snu i niweluje bóle kręgosłupa. Co więcej, nie działa ona tylko na odcinek szyjny, ale ma znaczenie dla całego ciała. Dlatego korzystając z tego typu poduszki, szybko da się zauważyć ulgę nawet w odcinku lędźwiowym. Dzięki podparciu odcinka szyjnego można przyjąć pozycję, która jest wygodna dla kręgosłupa. To pozwoli uniknąć bólu, dyskomfortu i ułatwi spanie w pozycji, która jest najwygodniejsza. Wybór odpowiedniej poduszki wpływa na komfort snu, co nie jest bez znaczenia dla zdrowia Twojego kręgosłupa w ciągu dnia. Dobrze dobrana poduszka może także niwelować wady postawy.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna powinna zostać dobrana indywidualnie pod konkretne problemy, czy uwarunkowania anatomiczne. Przy decyzji najlepiej uwzględnić jej wysokość, a także wypełnienie. Poduszka nie powinna być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Za to powinna być odpowiednio wyprofilowana do kręgosłupa, by wspomagać rozluźnienie mięśni szyi i karku. Zadaniem takiej poduszki jest umożliwianie wygodnego spania w ulubionej pozycji.

Znaczenie ma także wypełnienie poduszki. Jeśli chcesz wybrać poduszkę, która dobrze wspiera Twój kręgosłup podczas snu, to wybierz tę z wypełnieniem piankowym. Dobrze dostosowuje się ona do ciała, zapewnia komfort, wentylację, a jednocześnie jest stworzona dla alergików i łatwa do utrzymania w czystości.

Co jeszcze prócz poduszki?

Skoro skupiamy się na poduszce, to równie istotny jest także materac, na którym śpisz. Ten powinien być dostosowany do Twojej sylwetki, stylu życia, osobistych preferencji, jak i tego, czy śpisz samotnie, czy z druga osobą. To ma znaczenie, bo taki materac powinien mieć odpowiednią sprężystość, a także punkty wsparcia Twojego ciała. To sprawi, że obudzisz się wypoczęty. Jednak, gdy materac nie spełnia swojej funkcji bądź jest źle dobrany, może być jedną z przyczyn, przez które budzisz się z bólem i ze złym nastrojem.

Zadbaj o swoje zdrowie, tworząc odpowiednie warunki, które będą sprzyjały codziennej nocnej regeneracji.