Marketing w formie video stał się ostatnio jednym z najgorętszych trendów w tej dziedzinie. Markom oraz producentom zależy na stworzeniu kreatywnego filmiku, który rozejdzie się niczym wirus. Takie zjawisko nazywa się viralem i jest to gwarancja sukcesu, do którego dąży większość firm.

Live streaming charakteryzuje się transmitowaniem video w czasie rzeczywistym. Coraz to więcej aplikacji i możliwości w popularnych mediach społecznościowych pozwala na prześcignięcie konkurencji i na zdobycie nowych klientów.

Jakie są źródła streamingów?

YouTube – niezaprzeczalnie ta strona jest liderem wśród sieci video. Oferuje ona również możliwość transmisji na żywo. Jedyne co musimy posiadać to kanał na YouTube, żeby móc w dowolnej chwili zacząć streamować. Podczas takiej transmisji dostępny jest czat, dzięki czemu twórca może podtrzymać kontakt z oglądającymi. Co więcej, można również udostępnić link do transmisji, co również może zwiększyć zasięg streamu. Live jest automatycznie zapisywany i pojawia się w menadżerze filmów po maksymalnie 12 godzinach. Na tej stronie również mamy możliwość prowadzenia transmisji w formacie video 360.

Facebook Live Video – opcja prowadzenia transmisji na żywo na Facebooku była dostępna tylko dla zweryfikowanych fanpage’ów osób publicznych. Dzisiaj natomiast każdy użytkownik aplikacji na systemie Android czy iOS ma możliwość streamowania. Osobom korzystającym z tej funkcji przypadła ona do gustu, ponieważ angażuje to bardziej widzów niż zwykle posty. Dodatkowo sam Facebook jak na razie faworyzuje video na ich serwisie.

Periscope – jest to aplikacja od Twittera, która umożliwia prowadzenie transmisji na żywo. Działa na takiej zasadzie, że użytkownik w każdej chwili może rozpocząć transmisję z swojego wydarzenia dla widzów. Autor może również ustawić opcję “replay” dzięki czemu obserwatorzy mogą wrócić do filmiku.

Meerkat – jest to kolejna aplikacja do korzystania z Twittera, gdzie możemy prowadzić transmisję z wbudowanym czatem w czasie rzeczywistym. Oprócz tego można również użyć opcji retransmisji, która pozwala na przekazywanie oglądanego video na nasze konto. Do korzystania z tej aplikacji potrzebny jest profil na Twitterze.

Google Hangouts - dzięki tej aplikacji, możemy prowadzić transmisję na żywo będąc zalogowanym na swoim koncie Google. Swój live możesz ustawić jako publiczny czy prywatny oraz możesz go udostępnić na swojej stronie. Nagranie jest również zapisywane i wstawiane na Twoim kanale na YouTube.

Jak możemy wykorzystać tą opcję w marketingu?

Opcja ta zyskuje coraz to większa popularność. Odbiorcy zazwyczaj chętnie interesują się transmisjami na żywo. Co więcej, live streaming video znajduje coraz to więcej zastosowań. Do jakich celów więc możemy wykorzystać tą opcję?

Jedną z ciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie transmisji do relacjonowania wydarzeń. Nie każdy chętny może udać się na koncert czy inne wydarzenie. Prowadzący może więc podzielić się linkiem do transmisji w mediach społecznościowych. Tematyka jest oczywiście dowolna.

Live streaming jest również świetnym narzędziem do budowania marki osobistej. Gwiazdy internetu czy celebryci w ten sposób mogą podtrzymywać stały kontakt z swoimi widzami. Gdy dzielą się oni fragmentami swojego życia, fani są jeszcze bardziej zainteresowani gwiazdami.

Webinary to możliwość interakcji z obserwatorami podczas transmisji na żywo. Opcja ta sprawdza się znakomicie w przypadku szkoleń online.

Przy odrobinie kreatywności można również stworzyć akcję promocyjną marki na żywo. Jest to świetna okazja do pokazania swoich produktów i odpowiedzenie na zapytania konsumentów.

Podsumowując

Możliwości, które niesie za sobą live streaming jest znacznie więcej. Możemy je dopasowywać do swoich potrzeb i celów. Rozwiązanie to zaczyna być na porządku dziennym, więc warto zacząć już dziś budować swoją markę w oparciu o transmisje na żywo.

 Czym jest live streaming video i jak z niego korzystać w marketingu

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.