Jeśli Twój pierwszy samochód z klimatyzacją ma mniej niż rok, lub wszystkie czynności związane z serwisem klimatyzacji wykonywałeś bardziej intuicyjnie lub ktoś mówił Ci tylko co i kiedy masz robić, warto dowiedzieć się więcej dlaczego i kiedy wykonać odgrzybianie klimatyzacji Poznań.

Wiosna to okres, w którym bardzo szybko robi się ciepło, szczególnie w aucie. Na zewnątrz może być jeszcze mroźno, jednak w słoneczny dzień nasz pojazd może nagrzać się błyskawicznie. Wtedy to zaczynamy korzystać z klimatyzacji po dłuższym okresie jej bezczynności. Wtedy też jest najlepszy okres, by wykonać czyszczenie całej instalacji w wyspecjalizowanym serwisie diagnostyki klimatyzacji. Zima w obecnym wydaniu jest bardzo wilgotna. Sprzyja to namnażaniu się wszelkich grzybów i bakterii w układzie chłodzącym wnętrza naszych pojazdów. Po pierwszym włączeniu „klimy” w samochodzie może pojawić się nieprzyjemny zapach, który powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Długo nie czyszczona klimatyzacja może doprowadzić nawet do poważnych chorób, których sprawcami będą mikroorganizmy wyhodowane w okresie jesienno-zimowym. Nie zwlekaj zatem i podejmij odpowiednie kroki.

Najlepszym rozwiązaniem dostępnym na runku jest ozonowanie klimatyzacji. Ozon to najlepszy środek przeciwko wszelkim grzybom i drobnoustrojom. Przy okazji ozonowania pozbędziesz się również wszystkich nieprzyjemnych zapachów z samochodu.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy wykonać odgrzybienie klimatyzacji, powinieneś wiedzieć, że taka usługa nie jest droga, a korzyści są przeogromne.

Co warto wiedzieć o odgrzybianiu klimatyzacji?

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.