Co to jest łóżko tapicerowane i dlaczego warto je rozważyć do swojej sypialni

Tapicerowane łóżko to świetny sposób na dostosowanie wyglądu, stylu i motywu sypialni do swoich potrzeb. Może również zapewnić ciepło i komfort jakiego szukamy właśnie w pokoju sypialnianym. Już od wielu lat zmienia się sposób postrzegania sypialni. Często pomieszczenia były urządzane bez należytej staranności, gdyż użytkownicy wychodzili z założenia, że jest to pokój tylko do spania. Nic bardziej mylnego! Dziś sypialnie są równie ważne dla domowników jak pokoje dzienne, dlatego dużą uwagę przywiązuje się do aranżacji sypialni oraz mebli dobrej jakości, jak łóżka tapicerowane, eleganckie stoliki nocne czy dekoracyjne elementy pościeli.

Najnowsze trendy w aranżacji sypialni

Dzisiaj decydujemy się na mieszanie i dopasowywanie mebli, aby stworzyć przestrzeń swoich marzeń. Niektórzy wolą bardziej minimalistyczny wygląd i chcą, aby ich sypialnia była jak najbardziej przytulna i pozbawiona bałaganu. Inni lubią mieć w swoim pokoju wiele przedmiotów dekoracyjnych i chcą, aby każda powierzchnia była wykorzystywana do przechowywania lub dekoracji.

Zawsze na pierwszym miejscu sypialni stawia się łóżko, i nie bez przyczyny! To najważniejszy mebel, który ma nam dać gwarancje dobrego snu i poczucia estetyki. Hitem ostatnich lat są łóżka tapicerowane, które nadają się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych z tradycyjnym tchnieniem przeszłości.

Styl minimalistyczny w sypialni

Minimalistyczny styl to nie tylko kuchnia czy biuro. Ta estetyka projektu może być również wkomponowana w sypialnię. Usuwając cały niepotrzebny bałagan, możesz stworzyć przestrzeń bardziej relaksującą i sprzyjającą spaniu i relaksowi. Zadbaj o odpowiednią strukturę mebli, które wprowadzą ład do przestrzeni i jedocześnie będą dobrym miejscem do przechowywania. Zrezygnuj z nadmiaru ozdób na ścianach i półkach, zamień małe dywaniki na jeden duży dywan w stonowanym kolorze. Dobrym rozwiązaniem będzie ujednolicenie koloru ścian na stonowane i sprzyjające wypoczynkowi lub wykorzystanie charakterystycznej tapety, która wniesie ciekawy element do wnętrza, a jednocześnie wyciszy mieszkańców przed snem. Najczęściej stosujemy w tym stylu metal, czerń, szarości oraz naturalne drewno.

Styl prowansalski w sypialni

Prowansalski styl to popularny styl dekoracji, który od kilku lat zyskuje na popularności. Styl ten charakteryzują miękkie, romantyczne kolory, złocone antyczne meble i pastelowe akcenty i dużą ilość drewna. Taka aranżacja będzie świetnie komponowała się z miękkimi dekoracjami, jak poduszki, narzuty . W tym stylu najczęściej spotkamy się z eleganckimi tapicerowanymi meblami w jasnych kolorach, elementami dawnych aranżacji domów, stylu wiejskiego połączonego z elegancją i od razu rzucającą się w oczy wygodą.