Kominki domowe stały się bardzo popularne w ostatnim czasie. Coraz więcej inwestorów decyduje się na nie, więc pojawiają się one jako stały element współczesnych projektów. Kiedyś kominki były jedynie w drogich lokalach i kojarzyły się z luksusem. Teraz możemy przenieść ten luksus do własnego domu.

Kominki domowe jako dekoracja Twojego salonu

Kominki Śląsk wprowadzają niepowtarzalną i magiczną atmosferę. W szczególności, jeśli palimy w kominku wieczorami, kiedy na zewnątrz jest zimno, pada śnieg lub są święta. Każde wnętrze wyposażone w kominek jest wyjątkowe. Ociepla wizualnie pomieszczenie i nadaje mu charakteru. W takim klimacie można naprawdę odpocząć i zrelaksować się.

Ogrzewanie domu kominkiem

Kominki domowe nadają się do ogrzewania przejściowego. To znaczy, że można nim ogrzać dane pomieszczenie wiosną lub jesienią, a zimą potraktować, jako dodatkową formę ogrzewania. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa nie zezwalają na to, aby kominki domowe były jedynym źródłem ogrzewania nieruchomości.

Gdzie można wstawić kominek?

Kominek nie wszędzie można zainstalować. Zabroniono stawiania kominków w zabudowie wielorodzinnej, która ma więcej niż cztery kondygnacje. Posiadacze następujących nieruchomości mogą zdecydować się na kominki domowe: budynków jednorodzinnych, zabudowy zagrodowej, budynków rekreacyjnych, budynków wielorodzinnych posiadających do czterech kondygnacji, zabudowy szeregowej. Kominki domowe mogą być stawiane w budynkach opieki społecznej, opieki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży oraz w lokalach zajmujących się gastronomią, które posiadają zezwolenie właściwego inspektora sanitarnego.

Należy pamiętać, że pomieszczenie w którym ma być kominek musi być wyposażone w wentylację, a jeśli kominek jest na palenisko na paliwo stałe, to wentylacja ta nie może być mechaniczna. Należy także zwrócić uwagę na przewody kominowe, które muszą być wyprodukowane z niepalnego tworzywa, a ich najmniejszy rozmiar ma wynosić 14/14 lub Ø12.

Rodzaje kominków domowych

Kominki domowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że powstało wiele ich rodzajów. Można zamówić gotowy kominek lub złożyć indywidualne zamówienie. Kominki różnią się głównie wyglądem, rozmiarem, metodą spalania, parametrami technicznymi. Osoby, które nie mają dużo miejsca, a chciałyby mieć kominek mogą zdecydować się na klasyczne i eleganckie portale kominkowe. Popularnością cieszą się kominki nowoczesne, które stanowią połączenie oryginalnej stylizacji z charakterystyczną nowoczesną formą. Aktualnie dominują surowe style loftowe czy rustykalne, a kominek może je przełamać stając się dekoracją i ocieplając wizualnie wnętrze. Kominki klasyczne mają swych faworytów, którzy cenią sobie klasykę, tradycję i elegancję. Kominki występują w różnych rozmiarach - można zlecić wykonanie dzięki czemu idealnie dopasujemy go do danego pomieszczenia. Kominki występują w różnej kolorystyce: mogą być jednokolorowe lub wielobarwne. To samo dotyczy kształtów: występują proste bryły lub urozmaicone kształty i formy.

 Kominki domowe jako dekoracja Twojego salonu