Z okazji nadchodzącego weekendu andrzejkowego Trzebińskie Centrum Kultury zaprasza na wieczór andrzejkowy pt. „Magia Kobiet”. Impreza odbędzie się w Dworze Zieleniewskich w piątkowy wieczór – 30 listopada. W programie przewidziana jest wystawa fotograficzna „Kobieta w Obiektywie” autorstwa – Joanny Biegun Rudnickiej oraz koncert zespołu Fedelmente w skład którego wchodzi: Marzena Michalczyk, Edyta Poręba, Agnieszka Kosiek.

Jakich zdjęć można się spodziewać na wystawie i jak długo była przygotowywana ?
Joanna Biegun Rudnicka – Jak sam tytuł mówi, moje prace będą przedstawiać kobiety. Przede wszystkim na moich fotografiach będzie można zobaczyć portrety kobiet w różnym wieku, wykonywane w plenerze i studio. Jeśli chodzi o czas przygotowań to ciężko mi powiedzieć, ponieważ fotografii nie wykonywałam specjalnie na tą wystawę. Pracę będą z okresu około 2 – 3 lat.

Ile prac będzie można zobaczyć na wystawie i kim są osoby znajdujące się na fotografiach?
Joanna Biegun Rudnicka - Na wystawie będzie można zobaczyć około 30 prac w dużym formacie. Kim są osoby które są na fotografiach? Przeważnie są to sesje które wykonuje dla przyjemności nie pobierając opłat dlatego na zdjęciach znajdują się koleżanki, mamy znajomych, córki kolegów, ale również osoby obce - które werbuje przy pomocy mojej strony na Facebooku albo stron związanych z modelingiem i fotografią.

Tytuł koncertu to „ Sama chciała” co się kryje pod ta nazwą ?
Marzena Michalczyk - Na koncercie „ Sama chciała… „ będą przeważały utwory do których teksty pisała według mnie genialna artystka – Agnieszka Osiecka, pojawią się także utwory Pawluśkiewicza.

Jak długo istnieje zespół Fedelmente i jakie były początki?
Marzena Michalczyk - Gramy ze sobą od roku 2008 a zaczęło się od chóru „Pokolenie”, a skończyło… Hm, nie skończyło, raczej rozpoczęło nowy etap jakim jest „Fedelmente”. Każda z nas ma swoje własne życie, które łączy się w jednym punkcie jakim jest nasz tercet. Tercet marzeń i odpoczynku, a zarazem ciężkiej pracy, która staje się naszym Katharsis.

Skąd pomysł na tematykę Magii Kobiet?
Marzena Michalczyk - Z serca i z tego, że wraz z dziewczynami jesteśmy kobietami! Wieczór Magii Kobiet pomimo nazwy jest skierowany do wszystkich. Magia Kobiet nie sięga przecież jedynie serc kobiet, prawda? Mężczyźni także obracają się w kręgu ich magii, a z resztą sami są jej częścią, gdyż chociażby miłość budzi największy czar.

Gdzie można znaleźć więcej informacji na wasz temat?
Na naszych stronach i na FB:
FEDELMENTE - http://www.facebook.com/AmareFedelmente
FOTOADIA - http://www.facebook.com/FotoAdia


JOANNA BIEGUN-RUDNICKA
– Z wykształcenia politolog i kulturoznawca. Od kilku lat zajmuje się fotografią - zaczynając od fotografii analogowej po cyfrową. Na koncie ma już kilka wystaw. Jako fotograf i dziennikarz współpracuje z portalem chrzanowski24.pl oraz należy do jaworznickiej grupy fotograficznej NIEOBIEKTYWNI. Na co dzień fotografuje ludzi, przyrodę i wesela. Jej celem na najbliższy czas to kolejne wystawy i projekty oraz doskonalenie warsztatu w kierunku fotografii kobiet – portretów oraz fotografii ślubnej.

EDYTA PORĘBA - Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego w Krakowie w klasie fortepianu, muzyki sakralnej na PAT i pedagogiki o specjalizacji muzyka na Uniwersytecie Opolskim. Współpracowała Chórem Polskiego Radia w Krakowie i Cameratą Silesia. Od kilkunastu lat pracuje jako nauczyciel muzyki , prowadzi między innymi integracyjne zespoły muzyczne według autorskiej metody, chór dziecięco - młodzieżowy “ Pokolenie ” i zajęcia muzykoterapeutyczne z małymi i dużymi dzieciakami. W 2007 roku otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za innowacyjność w nauczaniu muzyki. Jest członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki oraz Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona a także wykładowcą Kursów Gordonowskich. Jest również certyfikowanym masażystą dźwiękiem wg. metody Petera Hessa.

AGNIESZKA KOSIEK - Aktualnie kształci się Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Krakowie. Od najmłodszych lat wchodząca w skład chóru "Ósemki" prowadzonego przez Edytę Porębę. W 2005r. skrzypaczka w orkiestrze kameralnej, koncertującej na terenie naszego państwa jak i za jego granicami m.in. w Wiedniu. W 2008r. wchodziła w skład Zespołu Poezji Śpiewanej "Po prostu żyj". Aktualnie altowiolistka w orkiestrze symfonicznej pod patronatem Filharmonii Krakowskiej oraz członkini kwartetu smyczkowego.

MARZENA MICHALCZYK – Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach na kierunku wokalu Klasycznego. Laureatka i posiadaczka wielu wyróżnień na tle konkursów gminnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. M.in. tytuł „Perły Powiatu Krakowskiego 2011”, Finalistka Talentów Małopolski 2011, Laureatka Konkursu „ Zabierzowiana 2008”, Laureatka I miejsca w kategorii Solista - „ 3 Military Festival Ustroń 2012 „ oraz laureatka zeszłorocznego Festiwalu artystycznego młodzieży w Trzebini. Uczestniczka wymian międzynarodowych w ramach projektów kulturalnych m.in. Węgry i Dania (2012 r).