Wczoraj informowaliśmy, że w Libiążu na hałdzie węglowej w okolicach dawnego basenu, przy ulicy Kopalnianej policja rozpoczęła poszukiwania zwłok 50-latka. Okazuje się, że mężczyzna został zabity kilka lat temu i dopiero teraz w toku śledztwa ujawniono, że ciało może być zakopane właśnie tam.

- Prowadzimy duże śledztwo na terenie całego Południa. Małopolska, Podkarpacie - to tereny, na których działała grupa przestępcza. Poszukiwanie tego ciała jest zaledwie częścią postępowania - wyjaśnia prokurator Piotr Kosmaty z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Poszukiwany mężczyzna był ofiarą grupy, która zajmowała się napadami, kradzieżą i handlem narkotykami. Wedle zeznań świadków został zamordowany w mieszkaniu, a później przestępcy ukryli zwłoki najprawdopodobniej właśnie na rozległym terenia hałdy.

- Cały czas szukamy. Mamy radar, sondy, dziś wjechaliśmy ze sprzętem ciężkim - mówi Kosmaty. Dodaje też, że zaznaczono już kilka miejsc, ale przeszukania tak ogromnego, 18-hektarowego, obszaru to bardzo ciężka praca. Na razie nie można powiedzieć, czy jeśli przeczesywanie tego obszaru nie przyniesie skutku to poszukiwania obejmą też inne tereny miasta. - Nie umiem tego powiedzieć na ten moment. Na pewno będziemy informować o postępach w śledztwie - zapewnia prokurator.


Poszukiwania na libiąskiej hałdzie. Fot. Marek Mędela

Komentarze   
0 #1 prorok2000 2012-08-02 17:54
CSI: MIAMI !
Cytować
0 #2 dziadziunio 2012-08-03 11:59
szukanie igły w stogu siana ;p POWODZENIA :D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.