Jak nieoficjalnie dowiaduje się portal Chrzanowski24.pl, 5 września odbędzie się wspólna sesja trzech rad gmin: Chrzanowa, Trzebini i Libiąża. 63 radnych wspólnie porozmawia o nowym statucie Międzygminnego Związku „Gospodarka Komunalna”, który ma przejąć zadania gmin dotyczące gospodarki odpadami w związku z obowiązkami, jakie nakłada na samorząd tzw. „ustawa śmieciowa”.

Spotkanie aż tylu radnych w jednym miejscu i o jednej porze jeszcze nigdy w historii powiatu chrzanowskiego nie miało miejsca. Prawdopodobnie radni obradować będą w sali chrzanowskiego „Sokoła”. Nie są znane szczegóły techniczne spotkania, choć prawdopodobnie formalnie odbędą się trzy sesje, mające wspólny punkt porządku obrad dot. debaty o nowym statucie związku. Debata zakończy się także głosowaniem radnych nad tym dokumentem.

Projekt nowelizacji statutu zakłada m.in. zmianę nazwy z obecnie obowiązującej Międzygminny Związek Chrzanowa, Libiąża, Trzebini „Gospodarka Komunalna” na krótszą – Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” (ZMGK). Jednak najważniejszymi zapisami są te mówiące o kompetencjach dot. gospodarki odpadami, ich wywozu, segregacji poboru opłat oraz zarządzaniu planowaną na obrzeżach gminy spalarnią odpadów.

Wiadomo także, że statut zmieni strukturę organizacyjną. Jak udało nam się ustalić, nadal na ten temat trwają rozmowy burmistrzów. Przypomnijmy, że na ostatniej sesji rady miasta w Trzebini burmistrz Szczurek wycofał z obrad projekt zmian statutu wyjaśniając, że nie ma porozumienia w sprawie reprezentacji poszczególnych gmin w nowej strukturze Związku. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Radni z 3 gmin wspólnie zadecydują o tym, kto od 1 lipca 2013 roku zajmie się obowiązkami nałożonymi przez tzw. "ustawę śmieciową".

Komentarze   
0 #1 komar omar 2012-08-03 01:47
czebinia nie odda swoich śmieci, to jest nasz skarb i dziedzictwo narodowe.
Cytować
0 #2 Darek 2012-08-03 10:44
Czekam z utęsknieniem na 1 lipca 2012. W końcu przestanę się wykłócać, że mają odebrać śmieci z pod mojej bramki (a nie jak bywało, że musiałem 100 metrów taszczyć kosz).
Cytować
0 #3 zdarzek 2012-08-03 12:35
To czekaj ale sie nie doczekasz. 1 lipca 2o12 minal i juz nie wroci P-:
Cytować
0 #4 chemik 2012-08-03 15:05
dlaczego oni wszyscy na zdjeciu hailują ?
:P
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.