Kasztelania City Centre, która powstanie już wkrótce na terenie po starym szpitalu, będzie z pewnością największą galerią handlową w okolicy. Generalnym wykonawcą jest spółka Invest Media, która specjalizuje się w inwestycjach budowlanych, szczególnie obiektów komercyjnych i handlowych. Partnerem inwestycji jest Adept Investment sp. z o.o., która wspiera procesy inwestycyjne od momentu pozyskania i przygotowania gruntów pod inwestycje do czasu uzyskania finansowania, projektowania, budowy i komercjalizacji centrów handlowych. Tyle od strony formalnej. Wykonawca powoli dawkuje ilość dostępnych informacji. Czego zatem mogą spodziewać się chrzanowianie? Oto, co już wiemy.

Z materiałów udostępnionych na oficjalnej stronie Kasztelania City Centre w Chrzanowie dowiadujemy się, że obiekt będzie łączyć funkcje galerii z parkiem handlowym. Na przestrzeni 18 tysięcy metrów kwadratowych powstanie ponad 50 sklepów w tym cztery markety i bar dla zmotoryzowanych klientów, czyli restauracja typu drive-through. Przewidziany parking ma pomieścić 345 samochodów.

Lokalizacja tego centrum handlowego przy zbiegu ulic Topolowej i Szpitalnej wydaje się idealną lokalizacją dla tego typu inwestycji. Aktualnie budowana obwodnica północno-wschodnia miasta ma zapewnić również dogodny dojazd do galerii zarówno z autostrady A4 jak i różnych części miasta. Wedle założeń inwestora ponad 850 tysięcy mieszkańców znajduje się w tak zwanym 30-minutowym obszarze oddziaływania.

Materiały: Adept Investment Sp. z o.o.