Już niebawem rusza wielka gratka dla miłośników muzyki. Od 10 czerwca, poprzez kolejne niedziele aż do 1 lipca odbywał się będzie III Festiwal Muzyczny „Dialog Kultur”. Każdy meloman powinien znaleźć dla siebie coś interesującego.

W najbliższą niedzielę, w ramach inauguracji Festiwalu, na terenie parafii św. Mikołaja w Chrzanowie, odbędzie się koncert muzyki gregoriańskiej we współczesnej aranżacji. Wykona go polski odpowiednik grupy Gregorian, zespół Mistic.

W następnym tygodniu, na Sali marmurowej w Urzędzie Stanu Cywilnego, zaplanowano koncert najpiękniejszych arii operowych i światowych melodii w wykonaniu mezzosopranistki Susannah Haberfeld i Magdaleny Schoppy, która grała będzie na fortepianie.

Na 24 czerwca, w Domu Urbańczyka, zaplanowano „Impresje muzyczne Jerzego Petera”. Można będzie posłuchać dźwięków gitar Jerzego Petera oraz Jerzego Styczyńskiego, trąbki Zdzisława Muchy i fortepianu, na którym zagra Michał Nowak. Wystąpi również zespół Skrzat.

Festiwal Muzyczny zakończy się 1 lipca na terenie Domu Urbańczyka, koncertem muzyki z Czarnego Lądu w wykonaniu afrykańskiego zespołu Bazo Banga. Wszystkie występy zaplanowane są na godzinę 17.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.