Trwająca blisko pięćdziesiąt lat działalność artystyczna Krystiana Palucha z Płok koło Trzebini została doceniona i uhonorowana przez Bogdana Zdrojewskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasz lokalny artysta został wyróżniony BRĄZOWYM MEDALEM ZASŁUŻONY KULTURZE – GLORIA ARTIS.

Krystian Paluch niemal całe swoje życie poświęcił muzyce i kulturze ludowej. Od wielu lat w trzebińskiej społeczności lokalnej Pan Krystian znany jest jako kierownik artystyczny Zespołu Folklorystycznego „PŁOCANKI”. Zespołu będącego laureatem nagród i wyróżnień na kilkudziesięciu regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych festiwalach i przeglądach muzycznych. Zespołu, który promuje Gminę Trzebinia w Polsce i poza jej granicami.


Fot. Krystian Paluch z medalem i pamiątkową legitymacją od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdana Zdrojewskiego.

Źródło: tekst i zdjęcie Robert Siwek. UM Trzebinia, www.trzebinia.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.