Tegoroczne Dni Chrzanowa (3-5 czerwca) będą wyjątkowe i to nie ze względu na kumulację jubileuszy (45-lecie MOKSiR i 25 -lecie zespołu Sztywny Pal Azji). W tym roku organizatorzy postanowili pomóc w odbudowie zniszczonego w pożarze klasztoru w Alwerni. W tym celu podczas dni miasta będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy.

- Liczymy na datki od mieszkańców Chrzanowa i okolic - mówi burmistrz Ryszard Kosowski. Będzie też coś wyjątkowego - bicie rekordu Guinnessa w liczbie osób w balonowych kapeluszach. Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu należy zrobić kapelusz z minimum trzech balonów. Dochód z ich sprzedaży zasili konto klasztoru. Dotychczasowy rekord należy do mieszkańców stanu Utah w USA i wynosi 4017 osób.

- Liczymy na więcej - przekonuje Teresa Wojciechowska zastępca dyrektora MOKSiR. W tym roku chrzanowskie dni miasta nastawione są na prezentację lokalnego środowiska artystycznego. To głównie za sprawą ograniczenia funduszy na imprezę. Gwiazd polskiej sceny muzycznej raczej nie da się ściągnąć, bo na dni miasta przeznaczono o 100 tys. zł mniej niż planowano. Nie będzie też pokazu sztucznych ogni, których koszt kształtował się w granicach 10-13 tys. zł. Oby pogoda dopisała.Magdalena Łysek