Masz wątpliwości czy jesteś zdrowy? Zapytaj w aptece o test na choroby weneryczne - badanie na kiłę możesz już teraz wykonać samodzielnie w domu. Do sprzedaży trafił innowacyjny pierwszy w Polsce domowy, w pełni wiarygodny test na kiłę!
Kiła wróciła do Europy ze zdwojoną siłą!
Kiła. Większość z Nas na dźwięk tego słowa wędruje myślami w przeszłość, bo w społeczeństwie utarło się mylne przekonanie, że choroba już nam nie zagraża. Ale to mit, ponieważ kiła powraca ze zdwojoną siłą. Lekarze ostrzegają o poważnych dla zdrowia skutkach kiły, której liczba zachorowań z roku na rok rośnie lawinowo!
W dzisiejszych czasach przygodne kontakty seksualne i częsta zmiana partnerów nie są czymś nadzwyczajnym. To z tego powodu wiele osób pada ofiarą kiły. Badania na kiłę pozwalają na rozpoznanie infekcji i uniknięcie rozwoju choroby. Niestety, dla większości osób wizyta w laboratorium bywa stresująca. Niejednokrotnie to właśnie wstyd bywa powodem zaniechania badań.
Dla osób którym zdarzyło się kiedykolwiek ryzykowne zachowanie lub nie są pewne czy ich partner był zdrowy, taka niewiedza bywa przyczyną długotrwałego stresu.
Dlatego aby ograniczyć skutki choroby powstała alternatywa - dyskretne, wiarygodne badanie na kiłę można wykonać w domowym zaciszu kupując test na choroby weneryczne w aptece.
Wielu z nas wie zbyt mało o kile - nie wiemy jak się przed nią chronić.
Charakter przenoszenia się kiły związany z drogą płciową, niestety często niesłusznie związany jest ze stygmatyzacją pacjenta jako osoby lekkich obyczajów. Jest to poważny problem utrudniający rutynowe badania na kiłę pozwalające na szybkie rozpoznanie choroby, która wciąż uznawana jest za temat tabu.
Statystyki są zatrważające. Większość osób prowadzących aktywny seksualny tryb życia, nie ma świadomości na temat zagrożeń jakie niosą ze sobą przygodne kontakty seksualne. To z tego powodu odnotowuje się wzrost nowych zachorowań w Polsce i na świecie. Nieświadomość jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet, ponieważ wzrasta liczba przypadków kiły wrodzonej u noworodków.
Objawy kiły... Czy mogę zauważyć, że zachorowałem na kiłę?
Niestety w przypadku kiły wczesne rozpoznanie ‘po objawach’ jest trudne.
Należy zapamiętać, że u większości osób które zostały zarażone nie występują charakterystyczne objawy. Oznacza to, że zwykle nie wiadomo, że zaraziło się kiłą. Dodatkowo wysypki czy zmiany zlokalizowane w okolicach narządów płciowych, mogą być na tyle małe i niecharakterystyczne, że bagatelizujemy ich pojawienie się.
Co się dzieje później?
Infekcja kiłą może pozostawać przez wiele lat w fazie utajenia, zwiększając ryzyko rozwoju choroby układu nerwowego, uszkodzenia wątroby, nerek, serca, mięśni czy stawów. Dodatkowo nieleczona kiła jest często powodem zaburzeń psychicznych czy ślepoty - są to jedne z najpoważniejszych skutków nieleczonej kiły.
Warto pamiętać, że wszystkie choroby weneryczne, nie poddane w porę leczeniu, mogą wyrządzić poważne szkody w naszym organizmie łącznie z zagrożeniem życia!
Jeżeli chodzi o zachorowanie na kiłę nie ma reguły - chorują zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Najwięcej nowych zakażeń kiłą obserwuje się w przedziale wiekowym od 20 do 50 lat. Przy czym rozpoznanie kiły zdarza się również u osób w podeszłym wieku, które przez wiele lat żyły nieświadomie z chorobą. Kiła u noworodków zdarza się coraz rzadziej, ponieważ ze względu na częstość występowania kiły wszystkie kobiety w ciąży obowiązkowo muszą wykonać badanie na kiłę.
Kiła badanie - kiedy wykonać test na choroby weneryczne?
- często zmieniasz partnerów
- zdarza Ci się przygodny seks
- nie jesteś pewny przeszłości partnera/partnerki
- jesteś w grupie podwyższonego ryzyka (np. mężczyźni orientacji homoseksualnej, osoby świadczące usługi seksulane)
- jesteś w ciąży
Test na choroby weneryczne apteka
Od kilku lat w wielu krajach Europy w aptekach dostępne są profesjonalne testy diagnostyczne do wykrywania chorób przenoszonych drogą płciową. Testy są wykonywane z krwi po nakłuciu palca.
Test na kiłę dostępny w aptece jest jednym z najlepszych badań w kierunku zakażenia syfilisem. Testy te są z powodzeniem stosowane również przez lekarzy i laboratoria. Mają bardzo wysoką czułość (są bardziej precyzyjne i dokładne, niż laboratoryjne testy typu USR,VDRL).
Dodatkową zaletą jest możliwość wykrycia zarówno świeżej infekcji (już kilka tygodni po prawdopodobnym zarażeniu) jak i infekcji wieloletniej, pozostającej w fazie utajenia i często nie wykazującej objawów.
Niezdiagnozowana i nieleczona kiła jest powodem ciężkich powikłań zdrowotnych. Nie lekceważ zagrożenia, wykonaj badanie na kiłę.
Jak wykonać taki test na kiłę?
Wykonanie testu jest proste, komfortowe i bezpieczne – czas uzyskania wyniku to zaledwie 10 minut!
Sprawdź sam jak to działa