W dniach 09-13 lipca 2018 r. reprezentanci klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini reprezentowali Polskę na Międzynarodowym Obozie Kadetów, organizowanym w Republice Estońskiej.

Estonia LO 6

Organizatorem obozu była Estońska Liga Obrony „Estonian Defence League”, która pełni rolę partnera zagranicznego Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Podczas Spektrum odbywały się zawody sportowe i trening sprawności przy wsparciu przedstawicieli wojsk duńskich i brytyjskich. Reprezentacja LO była niepokonana w konkurencjach siłowych. Dzięki estońskim ekologom kadeci poznali naturalne dobrodziejstwa estońskich lasów, dzięki którym w razie konieczności las pozwoli przeżyć.

Estonia LO 1

Kadeci nawiązali wiele nowych znajomości oraz zapoznali się z funkcjonowaniem klas mundurowych i organizacji proobronnych w innych krajach. Podczas Spectrum 2018 odbyła się wizytacja dyrektora Biura do Spraw Proobronnych  MON Waldemara Zubka. Na pożegnanie organizatorzy zaskoczyli uczestników wspaniałym koncertem live Daniela Levi.

Informacja nadesłana przez M. Ostrowską z LO w Trzebini

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.