Opracowanie w sposób kompleksowy przedstawia informacje o podjętych działaniach samorządu i zmieniającym się obliczu naszej gminy. Zjawiska te prezentujemy dla okresu 4 lat, kontynuując przyjętą przez samorząd perspektywę prezentowania dynamiki zachodzących zmian i tendencji rozwojowych

 

Okładka Raportu o stanie gminy za lata 2014 - 2017

 

Zakres rzeczowy „Raportu…” obejmuje najważniejsze sfery życia miasta i gminy, m.in.: społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń publiczną oraz zarządzanie środowiskiem. Dane prezentujemy w układzie zbiorczym, obejmującym lata 2014 – 2017, głównie w formie uproszczonych tabel i wykresów, których zawartość przekłada się na obraz działań podjętych przez samorząd gminy w ciągu ostatnich kilku lat.

 

Analiza zebranych danych pokazuje, jak dzięki realizowanym projektom stale poprawiają się warunki nauki w szkołach i powoli pięknieją ulice i otoczenie, gdzie młodzież może uprawiać sport na nowych boiskach i obiektach sportowych oraz jak poszerza się oferta dla osób zainteresowanych aktywnością fizyczną. Raport także jednoznacznie obrazuje, ile wydajemy z budżetu na istotne obszary życia społecznego: oświatę, pomoc społeczną, gospodarkę komunalną, organizację życia kulturalnego i sport.

 

Podstawą źródłową do opracowania „Raportu...” były materiały sprawozdawcze wydziałów Urzędu Miasta, jednostek organizacyjnych gminy (Ośrodka Pomocy Społecznej, Trzebińskiego Centrum Kultury, Trzebińskiego Centrum Administracyjnego i Miejskiej Biblioteki Publicznej), Miejskiego Zarządu Nieruchomości Sp. z o.o. oraz dane Głównego Urzędu Statystycznego.

 

Pobierz plik z „Raportem o stanie gminy za lata 2014 – 2017" [.pdf]

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.