15-letni „Bonnie i Clyde” ?

24 października 2018 roku do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zgłosiła się 40-letnia mieszkanka Chrzanowa.

Kobieta powiadomiła dyżurnego, że skradziono jej samochód marki Opel, wskazała też sprawcę, z którym okazała się być  spokrewniona.

Pojazdem miała, podróżować 15-letnia córka zgłaszającej i jej chłopak - rówieśnik. Nastolatka bez wiedzy i zgody matki zabrała kluczyki od pojazdu, którym wraz z chłopakiem pojechali w nieznanym kierunku. Oprócz braku samochodu, matka dziewczyny stwierdziła, że z domu zniknęła gotówka w kwocie 30 000 zł i 200 euro, o ich kradzież również podejrzewała dziewczynę.Nie było to też pierwsza tego typu eskapada małoletniej latorośli zgłaszającej.

Po uzyskaniu tej informacji natychmiast nadany został ogólnopolski komunikat o poszukiwaniach 15- latków i samochodu, którym najprawdopodobniej się poruszali. Na odzew nie trzeba było długo czekać, nastolatkowie dwie godziny po ucieczce zostali zatrzymani na terenie Komendy Powiatowej Policji w Obornikach (woj. śląskie), gdzie wpadli przy okazji kontroli drogowej.

Uciekinierzy wrócili do rodziców. Czyżby wzorowali się na słynnej przestępczej parze „Bonnie i Clyde” ? Mamy nadzieję, że nie inspirują ich przestępcy i w przyszłości nie wejdą już na kryminalną ścieżkę.

Sąd Rodzinny w Chrzanowie po przeanalizowaniu materiałów zebranych przez Policję zdecyduje o dalszym losie lekkomyślnych 15-latków.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.