Kabiny prysznicowe od wielu lat stanowią powszechny element wyposażenia naszych łazienek. Bogata oferta producentów i dystrybutorów pozwala wybrać najlepszą kabinę prysznicową dla własnych potrzeb. Nawet jeśli w naszej łazience nie ma zbyt wiele miejsca, możemy zainstalować w niej prysznic, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni rozmiar i kształt kabiny.

Wybór kabiny prysznicowej do naszej łazienki może przysporzyć nie lada kłopotów. Wszystko przez to, że na rynku najdziemy tysiące rodzajów kabin, w różnych rozmiarach i o niemal dowolnym kształcie. Nawet jeśli nie uda nam się dobrać idealnej kabiny ze standardowej oferty producenta, zawsze możemy zlecić wykonanie jej na zamówienie. Warto jednak dowiedzieć się, jaki kształt kabiny najlepiej sprawdzi się w naszej łazience, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Szeroki wybór kabin prysznicowych znajdziesz na stronie: https://strefalazienek.pl/436-sanswiss.

Najpopularniejsze są oczywiście kabiny przyścienne. Ich zasadniczą cechą jest to, że co najmniej jeden bok kabiny przylega do ściany. Kabiny przyścienne to łatwy montaż i efektowny wygląd, a także większa oszczędność miejsca, w odróżnieniu od kabin wolnostojących, które również prezentują się niezwykle elegancko, jednak do ich montażu potrzeba więcej miejsca w łazience. Kabiny wolnostojące nie mają żadnych punktów stycznych ze ścianą.

Najpopularniejsze kształty kabin łazienkowych

Zarówno kabina przyścienna, jak i wolnostojąca, mogą mieć różne kształty. Do najpopularniejszych należą:

  • kabiny kwadratowe – jak sama nazwa wskazuje, kabina taka zaprojektowana jest na planie kwadratu, przez co jej wymiary z każdej strony są równe,
  • kabiny asymetryczne – w odróżnieniu od kabin kwadratowych, kabiny asymetryczne mają kształt prostokąta, o jednym boku krótszym i drugim dłuższym. Rozwiązanie takie sprawdza się w nowoczesnych łazienkach oraz tam, gdzie na jednej ze ścian mamy więcej miejsca niż na drugiej,
  • kabiny półokrągłe – w przypadku kabin narożnikowych, mogą mieć one kształt ¼ koła lub półokręgu. W takich kabinach możemy zastosować drzwi przesuwne lub skrzydłowe. W przypadku kabin wolnostojących to oczywiście pełne koło,
  • kabiny pięciokątne – czyli kabiny narożne o większej liczbie kątów. Prezentują się nowocześnie i efektownie, dlatego są coraz chętniej wybierane.

Która kabinę wybrać?

Wybór kształtu kabiny zależy oczywiście od naszych preferencji i upodobań, ale również od układu i wielkości naszej łazienki. Jeśli nie ma w niej zbyt wiele miejsca, najlepszym rozwiązaniem będą kabiny narożnikowe. W przypadku niestandardowej konstrukcji dobrze sprawdzą się kabiny asymetryczne, a jeśli w naszej łazience znajduje się wnęka, możemy wykorzystać ją jako prysznic, instalując kabinę wnękową.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również