W Chrzanowie działa bank, który jest liderem w dziedzinie wspierania przedsiębiorczości z pomocą funduszy unijnych. Oszczędności posiadaczy rachunków są tu oprocentowane na poziomie, z którym większość banków nie może konkurować. Produkty wpierające codzienne działanie firm to od kilku lat najbardziej innowacyjne usługi w sektorze usług bankowych. O której instytucji mowa?

10 kont bankowych dla przedsiębiorców

Aż 10 rodzajów rachunków bankowych dla firm oferuje Idea Bank. Konta różnią się między sobą ukierunkowaniem na wybrane potrzeby przedsiębiorcy. Wybrane korzyści dla właścicieli kont to m.in. wysokie oprocentowanie środków ulokowanych na rachunku, limity faktoringowe gwarantujące wpływy za faktury, brak opłat za prowadzenie konta i niektóre usługi bankowe, mobilne wpłatomaty, atrakcyjne warunki kont walutowych i wiele innych. Konta dla firm (zestawienie) można znaleźć odwiedzając stronę internetową Idea Banku. Warto przy tej okazji wspomnieć, że ten bank umożliwia skorzystanie z jego usług drogą internetową lub telefoniczną, bez konieczności odwiedzania placówki i okazywania stosu dokumentów.

Pierwszy Narodowy Pośrednik Finansowy

Na podstawie umowy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym, Idea Bank został w czerwcu minionego roku, pierwszym Narodowym Pośrednikiem Finansowym Programu ramowego na rzecz badań naukowych i innowacji Horyzont 2020. Oprócz tego, bank ten jest pierwszym polskim pośrednikiem instrumentów finansowych wszystkich programów ramowych UE na lata 2014-2020.

Obserwując wieloletnie działania Idea Banku w kierunku wspierania przedsiębiorczości, nabiera się pewności, że mandat na pełnienie tej funkcji jest całkowicie uzasadniony. Jak mówi Marcin Syciński, członek zarządu Idea Banku, oczkiem w głowie instytucji są właściciele mikro i małych firm. „Aby udostępnić im elastyczne i atrakcyjne cenowo finansowanie, sięgamy zarówno do programów unijnych, jak i do światowych rozwiązań stworzonych dla wsparcia innowacyjnych biznesów”. Istotnie, kredyty dla firm oferowane są tu na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach, począwszy od sprawnej i szybkiej obsługi (również za pośrednictwem internetu), przez wysokość przyznawanych kredytów, po wsparcie w postaci gwarancji rządowych.

Lokaty z konkurencyjnym oprocentowaniem

Według licznych rankingów, w tym m. in. przygotowywanych przez Forbes'a, Idea Bank plasuje się na najwyższych pozycjach wśród banków, pod względem wysokości oprocentowania lokat. Podobnie jak zestawienie kont bankowych, tak i ranking lokat Idea Banku obfituje w dziesiątki propozycji. Produkty różnią się między sobą wysokością oprocentowania, długością okresu trwania lokaty oraz jej minimalną kwotą. Każdy znajdzie tu rozwiązanie najbardziej dopasowane do własnych potrzeb.

Idea Bank prowadzi placówkę w Chrzanowie, jednak osoby, które chcą oszczędzić swój czas lub z innych powodów nie spotkają się osobiście z pracownikami banku, mogą skorzystać z platformy internetowej, na której załatwią wszystkie niezbędne formalności.