Śmiechoterapia w Chrzanowie pokaże, jak absurd leczy codzienność

FOT. MBP w Chrzanowie
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie szykuje się seans, po którym trudno będzie patrzeć na ludzkie pomyłki całkiem serio. Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na czarną komedię pełną absurdalnych decyzji, nieudolnych gierek i bohaterów, którzy zdecydowanie nie panują nad sytuacją.
- Śmiechoterapia zamieni filmowy absurd w temat do rozmowy
- W Chrzanowie można zanurzyć się w filmowej kuracji
Śmiechoterapia zamieni filmowy absurd w temat do rozmowy
Tym razem ekran wypełnią szpiegowskie ambicje, tajemnice i próby zarabiania na informacjach. Problem w tym, że większość bohaterów działa po omacku, a ich plany szybko wymykają się spod kontroli. Z kolejnych pomyłek powstaje komedia, która zamiast pouczać, pozwala przyjrzeć się ludzkiej niekompetencji z dystansem 🎬
To będzie kino bez łatwych morałów. Po seansie uczestnicy porozmawiają o granicy między żartem a poważnym tematem oraz o tym, czy śmiech może działać jak forma terapii. Spotkanie poprowadzi Urszula Rożdżyńska.
W Chrzanowie można zanurzyć się w filmowej kuracji
Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia o godz. 17:00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego i projektu „Sanatorium Kulturowe”. To część działań Miejskiej Biblioteki Publicznej, które łączą kontakt z kulturą, rozmowę i odrobinę intelektualnego odpoczynku 😊
Na film i dyskusję trzeba przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie przy ul. W. Broniewskiego 10C. Wydarzenie prowadzi Urszula Rożdżyńska, a jego tematem będzie śmiech jako sposób na oswojenie absurdu codzienności. Czasem wystarczy usiąść na widowni, zobaczyć cudzy chaos na ekranie i sprawdzić, czy własne problemy nie wyglądają wtedy odrobinę mniej przytłaczająco.
na podstawie: MBP w Chrzanowie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (MBP w Chrzanowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Przechylony komin przy szkole w Myślachowicach. Ruszyła pilna naprawa

Szkoły po wakacyjnych remontach. Libiąż wydał setki tysięcy

Burze, ulewy i wiatr do 110 km/h. Ostrzeżenie dla powiatu chrzanowskiego

Konsultacja online z lekarzem – jak się przygotować i czego można się spodziewać?

Rada Miasta Trzebini zajmie się budżetem i sporem o ścieżkę w Psarach

Jak spać pod kołdrą obciążeniową? Praktyczne wskazówki dla lepszego komfortu snu

Sto dzików mniej w Powiecie chrzanowskim. Jest wykonawca działań

Sztywny Pal Azji wraca do Chrzanowa - 40 lat rockowej historii na żywo

Kwiaty, haft i pół wieku pasji - Maria Rojkowska w Galerii Na Styku.

Sierpniowe „Z serca Trzebini” pokazuje gminę od nowej strony

Dziki coraz bliżej domów i szkół. Samorząd podjął decyzję - będzie redukcja populacji

Rebelhorn Vandal – czym te jeansy wyróżniają się na tle klasyki i czy sprawdzą się w mieście?

Drugie życie przedmiotów. Libiąż tworzy mapę lokalnych fachowców

Libiąż żegna wakacje pianą i kolorami na basenie
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie - informator dla mieszkańców i opiekunów
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Babicach - kontakt, świadczenia i pomoc rodzinom
- Wodociągi Chrzanowskie - kontakt, godziny, taryfa i e-BOK
- Trzebińskie Centrum Kultury w Trzebini - kontakt, Dwór Zieleniewskich i oferta kulturalna
- Parafia NMP Królowej Polski w Myślachowicach - msze, sakramenty, kontakt
- Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu - filie, karta, katalog i godziny
