Uwaga! Upał (komunikat RSO)

Prąd zniknie na osiem godzin. Utrudnienia czekają część Mętkowa

Prąd zniknie na osiem godzin. Utrudnienia czekają część Mętkowa

We wtorek część Mętkowa zostanie bez energii elektrycznej na sporą część dnia. To nie awaria, lecz zaplanowane przez Tauron Dystrybucja wyłączenie związane z pracami przy sieci. Dla domów przy kilku ulicach oznacza to kilka godzin funkcjonowania bez podstawowego komfortu, który zwykle włącza się jednym ruchem przełącznika.

Przerwa w dostawie prądu obejmie Mętków w gminie Babice. Jak podaje operator, zasilania zabraknie w godzinach od 8:00 do 16:00 przy:

  • ul. Nadwiślańskiej – w części,
  • ul. Karola Wojtyły,
  • ul. Brzozowej – w części.

Tauron Dystrybucja informuje, że wyłączenie jest konieczne ze względu na prace techniczne przy urządzeniach energetycznych. Takie działania mają poprawić stan sieci, ale dla mieszkańców najbliższy dzień może wymagać prostego planu awaryjnego: wcześniejszego naładowania telefonów, zabezpieczenia sprzętu i przełożenia tych czynności, które bez prądu zwyczajnie staną w miejscu.

na podstawie: UG Babice.