Myśliwski na tapecie DKK - rozmowa o pamięci w wyjazdowej odsłonie

Myśliwski na tapecie DKK - rozmowa o pamięci w wyjazdowej odsłonie

FOT. MBP Chrzanów

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapowiada się jak jedna z tych rozmów, które zostają w głowie na długo. Tym razem na warsztat trafi Wiesław Myśliwski i jego Ostatnie rozdanie, a wszystko odbędzie się w formule wyjazdowej - 25 czerwca, o godz. 17:30. 📚

  • “Ostatnie rozdanie” Myśliwskiego - książka, która uruchamia ważne pytania
  • Wyjazdowy DKK ma dać nie tylko rozmowę, ale też wspólny czas
  • Dla kogo jest to spotkanie i jak je potraktować

“Ostatnie rozdanie” Myśliwskiego - książka, która uruchamia ważne pytania

W centrum rozmowy znajdzie się powieść, którą wielu czytelników stawia bardzo wysoko wśród współczesnych polskich książek. Ostatnie rozdanie to opowieść, która dotyka pamięci, tożsamości i tych pozornie drobnych spotkań, które potrafią wywrócić życie do góry nogami. Właśnie taki tekst dobrze nadaje się do DKK - nie daje gotowych odpowiedzi, tylko prowokuje do własnych odczytań i sporów przy kawie ☕🗣️

To nie będzie szkolna analiza ani test z lektury. Raczej spokojne, uważne czytanie sensów, w którym liczy się to, co każdemu z czytelników zostaje po zamknięciu książki. A u Myśliwskiego zostaje zwykle całkiem sporo.

Wyjazdowy DKK ma dać nie tylko rozmowę, ale też wspólny czas

Najbliższe spotkanie ma mieć szczególny klimat, bo uczestnicy spotkają się poza stałą siedzibą klubu. Taka wyjazdowa odsłona DKK często działa trochę inaczej - mniej formalnie, bardziej po ludzku, z przestrzenią na swobodną wymianę myśli i zwykłe bycie razem.

Jeśli ktoś lubi literaturę, ale niekoniecznie czuje się ekspertem, to właśnie jest dobry moment, żeby dołączyć. Wystarczy ciekawość, otwartość i chęć rozmowy. Organizatorzy zachęcają też tych, którzy po prostu chcą spędzić wieczór w gronie osób, dla których książki są punktem wyjścia do spotkania, a nie tylko przedmiotem na półce. 😊

Dla kogo jest to spotkanie i jak je potraktować

DKK od lat przyciąga ludzi, którzy czytają różnie, ale chcą o tym rozmawiać bez zadęcia. I właśnie dlatego takie spotkania mają sens - bo obok samej książki pojawia się jeszcze coś ważniejszego: wspólnota czytelników, którzy patrzą na tę samą historię z różnych stron.

W przypadku tego spotkania najważniejszy pozostaje termin: 25 czerwca, o godz. 17:30. Warto też pamiętać, że będzie to spotkanie w formie wyjazdowej. Jeśli więc ktoś myśli o literackim popołudniu z rozmową, która nie kończy się na pierwszym wrażeniu, to tu znajdzie dobry pretekst, żeby się pojawić.

na podstawie: MBP Chrzanów.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (MBP Chrzanów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.