Starostowie Chrzanowa wracają do rozmowy - biblioteka szykuje premierę książki

FOT. Biblioteka w Chrzanowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie znów otwiera drzwi dla tych, którzy lubią zaglądać w lokalną historię trochę głębiej niż zwykle. Tym razem pretekstem będzie premiera książki o ludziach, którzy przez lata współtworzyli dzieje powiatu chrzanowskiego 📚
- „Poczet starostów powiatu chrzanowskiego” ma wejść do obiegu z rozmową i autografem
- Lokalna historia bez szkolnego tonu, za to z prawdziwymi ludźmi w tle
„Poczet starostów powiatu chrzanowskiego” ma wejść do obiegu z rozmową i autografem
Spotkanie poświęcone książce „Poczet starostów powiatu chrzanowskiego” autorstwa Mariusza Paździory odbędzie się 19 czerwca o 17:00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. To będzie wieczór dla wszystkich, którzy chcą nie tylko usłyszeć o nowej publikacji, ale też zobaczyć, jak rodzi się książka osadzona mocno w regionalnej historii.
Autor ma opowiedzieć o tym, skąd brał materiały, jakie źródła okazały się najciekawsze i które postacie z przeszłości powiatu szczególnie zapadły mu w pamięć. W planie jest też rozmowa z publicznością, więc to dobra okazja, by zadać pytanie i wyjść z własnym egzemplarzem z autografem.
Lokalna historia bez szkolnego tonu, za to z prawdziwymi ludźmi w tle
Tego typu spotkania mają w sobie coś bardzo chrzanowskiego - nie zostają w gablotce, tylko schodzą do codziennej rozmowy. Zamiast suchej kroniki dostajemy opowieść o konkretnych nazwiskach, decyzjach i śladach, które zostały po dawnych starostach.
Dla mieszkańców to szansa, by lepiej poznać historię własnego powiatu bez nadęcia i bez akademickiego dystansu. A dla tych, którzy lubią regionalne tropy, może to być po prostu dobry, spokojny wieczór w bibliotece - z książką, rozmową i kawałkiem lokalnej pamięci w centrum.
na podstawie: MBP Chrzanów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka w Chrzanowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Przerwa w dostawie prądu w części Olszyn. Tauron podał godziny

Młodzi strażacy mogą zdobyć 5 tys. zł. Konkurs także w Chrzanowie

Darmowy kompostownik w Babicach. Liczyć będzie kolejność wniosków

Z pustego terenu powstał harcerski dom. 30 lat bazy w Wiciu

Libiąż zamieni się w scenę - finał „PrzeSTWORY teatru” już 17 lipca

Libiąski Bieg z Uśmiechem 2026 zabierze biegaczy na trasy Libiąża

Automatyczne nawadnianie na boisku w Zagórzu. Skorzysta siedem drużyn

Stara książka z Trzebini odkrywa spór o miłość, tradycję i nowoczesność

Nowy numer „Kuriera Gminy Babice” już jest. W środku drogi, sport i ludzie

Aqua aerobic w Libiążu - weekendowy ruch na basenie z wejściem w cenie biletu

Libiąż pokazuje Indie z bliska - fotografia uliczna bez pocztówkowych filtrów

Juromania wraca do Babic. We wrześniu Wygiełzów znów będzie w centrum uwagi

NIVEL zagra w Libiążu pod gołym niebem - letni wieczór na leżakach

Maluśkiewicz wyrusza do Libiąża - rodzinny teatr pod chmurką
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Chrzanowie - kino, teatr, zajęcia i galerie
- Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie - kontakt, godziny, sprawy administracyjne
- Parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Alwerni - msze, kancelaria, kontakt
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Chrzanowie - kontakt, godziny i zgłoszenia
- Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Chrzanowie - kontakt, godziny, lokalizacja
