NGO z Chrzanowa dostaną szkolenie z AI. Miejsc jest tylko 22

NGO z Chrzanowa dostaną szkolenie z AI. Miejsc jest tylko 22

FOT. UM Chrzanów

Pod koniec maja przedstawiciele chrzanowskich organizacji społecznych wyjadą na trzy dni intensywnej pracy z narzędziami, o których jeszcze niedawno wielu działaczy mówiło z dystansem. W planie są nie tylko rozmowy o sztucznej inteligencji, ale też ćwiczenia z aplikacji, grantów i organizacji codziennej pracy. Zajęcia odbędą się nad Jeziorem Międzybrodzkim, w miejscu wybranym tak, by łatwiej połączyć naukę z wymianą doświadczeń. Dla niewielkiej grupy uczestników to okazja, by wrócić do Chrzanowa z wiedzą, która może realnie odciążyć stowarzyszenia i fundacje.

  • Nad Jeziorem Międzybrodzkim organizacje przejdą intensywny kurs AI
  • Zgłoszenia trafią do urzędu, a w formularzu liczą się trzy dane
  • Program łączy granty, wideo i zarządzanie zespołem

Nad Jeziorem Międzybrodzkim organizacje przejdą intensywny kurs AI

Szkolenie potrwa od 22 do 24 maja 2026 roku i odbędzie się w Ośrodku Pracy i Edukacji „Społecznik” w Międzybrodziu Bialskim. Gmina Chrzanów kieruje je do organizacji pozarządowych działających na swoim terenie. To propozycja dla środowiska, które na co dzień mierzy się z dokumentami, planowaniem działań i szukaniem czasu na sprawniejsze prowadzenie projektów.

W programie znalazły się narzędzia, które coraz częściej pojawiają się w pracy społecznej i projektowej – od ChatGPT, Claude i Gemini, po Lovable.dev oraz Supabase. Organizatorzy stawiają na zajęcia praktyczne, bo właśnie tam najłatwiej zobaczyć, jak technologia może skrócić pracę nad wnioskiem, treścią czy prostą aplikacją.

Dla stowarzyszeń i fundacji to ważna podpowiedź na przyszłość. Tam, gdzie brakuje ludzi i godzin w kalendarzu, nawet dobrze poukładane narzędzia cyfrowe mogą przejąć część powtarzalnych zadań.

Najważniejsze warunki udziału – udział jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona do 22 osób – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – organizator przewiduje zakwaterowanie w pokojach 4 i 5 osobowych – możliwy jest transport dla osób bez dojazdu, dla maksymalnie 14 uczestników – trzeba zabrać własny laptop

Zgłoszenia trafią do urzędu, a w formularzu liczą się trzy dane

Aby wziąć udział w szkoleniu, trzeba podać imię i nazwisko, nazwę organizacji oraz numer telefonu kontaktowego. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo i telefonicznie przez Urząd Miejski w Chrzanowie. Przy tak małej liczbie miejsc tempo zgłoszeń może okazać się decydujące szybciej niż sam entuzjazm do nauki.

Program łączy granty, wideo i zarządzanie zespołem

Piątek – 22 maja – 14:00–15:30 przyjazd, zakwaterowanie, obiad – 15:30 otwarcie, pre-test, integracja grupy – 15:00–17:00 moduł 1 – AI w codziennej pracy NGO, z wykorzystaniem ChatGPT, Claude i Gemini – 17:15–20:15 moduł 2 – budowanie aplikacji w Lovable.dev + Supabase – 20:30 kolacja integracyjna

Sobota – 23 maja – 09:00–11:00 moduł 3 – pisanie wniosków grantowych z wykorzystaniem AI – 11:15–13:15 moduł 4 – Google Workspace + Bitrix24 + Notion z AI – 13:15–14:15 obiad – 14:15–17:15 moduł 5 – tworzenie treści wizualnych i wideo z AI – 17:30–19:00 mastermind, wymiana doświadczeń, Q&A i networking – 19:30 kolacja

Niedziela – 24 maja – 09:00–12:00 moduł 6 – zarządzanie projektami i zespołem z wykorzystaniem AI – 12:00–12:30 post-test, ewaluacja – 12:30–13:00 wręczenie certyfikatów, podsumowanie i zakończenie

Całość układa się w trzydniowy kurs, który łączy technologię z codzienną pracą organizacji społecznych. Dla uczestników nie będzie to zwykłe spotkanie szkoleniowe, lecz raczej intensywny przegląd narzędzi, które mogą później uporządkować pracę, skrócić część zadań i ułatwić pisanie kolejnych projektów.

na podstawie: UM Chrzanów.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Chrzanów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.